آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195592
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:24
تعداد بازدید : 820

سرقت از حساب های بانکی با استفاده از یک بدافزار

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی از دستگیری باند كلاهبرداری و سوء استفاده‎کنندگان از حساب بانكی شهروندان خبر داد.

پلیس فتا- سرهنگ جواد جهانشیری گفت: طی ارجاع چند شكواییه از سوی مقام محترم قضایی به این پلیس مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانكی افراد رسیدگی به موضوع در دستور كار كارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. 
وی افزود: كارشناسان پلیس فتا پس از بررسی های مقدماتی متوجه ارتباط این پرونده ها با هم شده كه در تمام آنها با یك روش یكسان از حساب افراد شاكی برداشت غیرمجاز صورت گرفته بود. 
جهانشیری ادامه داد: كارآگاهان متوجه وجود بدافزاری شده كه با انتشار در برخی سایت ها كه شاكیان نیز به دلایل مختلفی مراجعه و اطلاعات حساب خود را وارد کرده اند، پخش شده است. 
رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: با توجه به ابعاد فنی مساله و حوزه جغرافیایی نامشخص در فضای سایبر با تشكیل تیمی از كارگاهان زبده در پلیس فتا منشاء ورود بدافزار شناسایی و پس از شناسایی هویت متهمان، متهم اصلی در تهران دستگیر و به مكان پلیس فتای استان خراسان رضوی منتقل شد. 
وی افزود: متهم 34 ساله كه با به كارگیری برخی ترفندهای زیركانه ، قصد منحرف كردن ذهن پلیس و پاك کردن رد پای خود را داشت، با دیدن شواهد با اشاره به دو همدست خود در داخل و خارج از كشور اعتراف كرد: به‎واسطه آشنایی كه با خانواده ای داشتم ، همسر دوستم از من خواست با همكاری آنها بدافزاری را در برخی سایت ها منتشر كرده كه با بازدیدكنندگان این سایت ها به محض كلیك روی این جاسوس‎افزار اطلاعات حساب كاربری اش در بانك مربوطه در اختیار قرار گرفت و ما نیز با همدستی یكدیگر وجوه برداشت شده غیرمجاز را تبدیل به ارز و طلا نموده و بین یكدیگر تقسیم می کردیم. 
جهانشیری ادامه داد: با توجه به نوع كلاهبرداری صورت گرفته به طور قطع شاكیان این پرونده فراستانی بوده كه تحقیقات از میزان دقیق كلاهبرداری و تعداد شاكیان در دست بررسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :