آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195599
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:34
تعداد بازدید : 991

آمار فروش گوشی های هوشمند در کشورهای مختلف

براساس آمار ارایه ‎شده توسط موسسه تحقیقاتی کانتار، فروش گوشی های آیفون در طول سه ماهه سوم سال با رشد چشمگیری همراه بوده این در حالی است که آندرویید با کاهش میزان سهمش همراه شده است.

فناوران- بر این اساس گفته می شود آيفون های اپل در طول سه ماهه سوم سال 2016 عنوان پرفروش ترین گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دا ده اند.براساس گزارش کانتار، سیستم عامل iOS در طول سه ماهه سوم سال با رشدی 5/2 درصدی همراه بوده و هم اکنون سهم آن در بازار آمریکا به 34/2 درصد رسیده است. درحالی که سهم آندرویید در بازار از 66/7 درصد به 63/4 درصد کاهش 
یافته است.
البته گوشی های آیفون در همه بازارها عملکردی شبیه آمریکا نداشته اند. مثلا سهم iOS در بازار آلمان با کاهش 2/5 درصدی به 15 درصد کاهش یافته است. همچنین سهم iOS در بازار چین از 18/7 درصد به 14/2 درصد کاهش یافته است. با این حال آیفون های اپل در انگلیس عنوان پرفروش ترین گوشی های هوشمند را در ماه آخر تابستان به خود اختصاص داده اند. گزارش ها حاکی است که آیفون SE همچنان در بازار انگلیس از فروش فوق العاده ای برخوردار است به طوری که سهم آن در این کشور 8/5 درصد گزارش شده درحالی که سهم این گوشی در بازار آمریکا 3/5 درصد است.
براساس گزارش موسسه تحقیقاتی کانتار، سامسونگ پس از اتفاقاتی که برای گلکسی نوت 7 به عنوان پرچمدار نیمه دوم سال افتاد و فراخوان جمع آوری گوشی های نوت 7 و سپس توقف فروش کامل این گوشی، ضرر و زیان زیادی را متحمل شد. با این حال تنها کشوری که سامسونگ توانسته در طول سه ماهه سوم سال جاری با رشد همراه شود، انگلیس بوده که 30/4 درصد از فروش کل گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که در ایتالیا طی سه ماهه دوم سال سامسونگ جایگاه شماره یک را در اختیار داشت، در سه ماهه سوم سال این جایگاه به هوواوی تعلق گرفت. هوواوی در کشور ایتالیا با رشدی چشمگیر و افزایش 15/2 درصدی سهم همراه شده و 27/3 درصد بازار موبایل این کشور را به خود اختصاص داده است. اما در کشور چین شرکت های اوپو و وویو با رشد زیادی همراه شده اند. کمپانی Oppo در طول سه ماهه سوم سال رشدی 8/2 درصدی را تجربه کرد و هم اکنون 11/2 درصد از کل فروش گوشی در بازار را در اختیار دارد.
در این میان گوگل به موقع و درست بعد از مشکلاتی که برای گلکسی نوت 7 سامسونگ رخ داد، نخستین گوشی هایش را با برند خودش راهی بازار کرد و تعداد قابل ملاحظه ای از خریداران نوت سامسونگ را به سوی خود کشاند. البته گوگل هنوز آماری از میزان فروش گوشی های پیکسل ارایه نکرده؛ اما با توجه به اخباری که در زمینه خالی شدن انبارهای گوگل و پیش سفارش گوشی هایش منتشر شده، ظاهرا فروش خوبی را نسبت به گوشی های نکسوس تجربه کرده است.
با این حال با توجه به اینکه تا پایان سال 2016 زمان زیادی باقی نمانده و فروش گوشی ها در فصل تعطیلات معمولا بیش از سایر فصل هاست، مشخص نیست که کدام برندها بتوانند به فروش بیشتری دست یابند. با این حال پیش بینی می شود که سامسونگ با مشکلات زیادی مواجه شود؛ چراکه با توجه به نزدیک شدن به زمان رونمایی و عرضه گلکسی S8 احتمالا بسیاری از مشتریان این برند دست نگه دارند؛ بنابراین به نظر می رسد باز هم شانس با اپل و گوگل یار باشد و در این فصل میزان فروش آیفون های اپل و پیکسل های گوگل با افزایش همراه شود. اما از سوی دیگر هوواوی هم با عرضه Mate 9 پیش از پایان سال جاری میلادی احتمالا از فروش خوبی برخوردار خواهد شد و از سوی دیگر شرکت های چینی مثل شیائومی، اوپو و ویوو هم سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص خواهند داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :