آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1956
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 19:17
تعداد بازدید : 1783

شرايط و چگونگي تقسيط بدهي قبوض مشتركان همراه اول

مشترکان تلفن همراه که مبلغ قبض آنها بيش از 500 هزار ريال بوده و تلفن شان قطع بدهي شده است؛ برای پرداخت مبلغ بدهي به صورت تقسيط (بدون ارایه چک يا سفته) مي توانند به مراکز تلفن ثابت (تهران) و ادارات مشترکان (ساير استان ها) مراجعه كنند.

ایسنا- پس از پرداخت نخستين قبض تقسيط و واريز مبلغ به حساب شرکت ارتباطات سيار ايران، تلفن مذکور به‌صورت خودکار (بدون نياز به مراجعه) وصل مي‌شود.
مشترکان تلفن همراه بايد پس از دريافت قبوض، اقساط را براساس تاريخ مندرج روي قبض و بدون تاخير پرداخت كنند.
در صورت عدم حضور مشترک، بستگان درجه اول آنها مي‌توانند برای تقسيط با مراجعه به مراکز تلفن ثابت (تهران) و ادارات مشترکان (ساير استان‌ها) و تکميل فرم مربوطه و ارایه مدارک لازم (اصل و تصوير شناسنامه) مراجعه‌کننده (پدر، خواهر، برادر، مادر، همسر و فرزند) اقدام كنند.
با انجام تقسيط، آبونمان سرويس‌هاي ويژه دربرگيرنده نيز شامل اينترنت، MMS، محدوديت مکالمه، فکس، ديتا، رومينگ و غیره قطع شده و مشترکان مربوطه درصورت نياز پس از اتمام اقساط بايد مجددا نسبت به فعال‌سازي سرويس‌هاي مربوطه اقدام كنند. اما با توجه به اينکه هر مشترک در طول سال تنها يک‌ بار مجاز به تقسيط است، لذا درصورت اعمال شرايط تقسيط و رضايت نداشتن مشترک، سابقه براي مشترک منظور خواهد شد.
ترتيب پرداخت اقساط در سررسيدهاي تعيين شده الزامي است، در غير اين صورت مراحل تقسيط متوقف و ارتباط همراه قطع مي‌شود. درصورتي که مشترک يکي از اقساط را در مهلت مقرر پرداخت نكند، تلفن همراه مربوطه به علت پرداخت نشدن قسط قطع شده و با پرداخت قبض مورد نظر و به شرط وصول مبلغ به صورت خودکار مجددا وصل خواهد شد. همچنين درصورتي که مشترک براي بار دوم قسط تلفن همراه را به موقع پرداخت نكند، مشمول قطع تسويه حساب شده و در اين حالت براي وصل مجدد نياز به پرداخت تمامی اقساط به صورت يکي است. از طرفي سيم‌كارت‌هايي كه تقسيط مي‌شوند براي سيم‌كارت‌هاي 0910 تا سقف 20 هزار تومان و براي 0912 تا سقف 30 هزار تومان قطعي ميان دوره نيز محاسبه مي‌شود و اين طور نيست كه هر خطي كه پرداخت بدهي آن به صورت قسطي شد، ديگر قطعي ميان‌دوره برايش محاسبه نشود. شرايط و مدارک مورد نياز، حضور مالک يا بستگان درجه اول‌شان (پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر و برادر)، اصل و تصوير کارت ملي برای وصل مجدد خط تلفن همراه کافی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :