آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195603
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:40
تعداد بازدید : 958

خرید دستگاه های جدید برای صدور کارت هوشمند ملی

رییس سازمان ثبت احوال کشور از خرید دستگاه های جدید صدور کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: در حال حاضر 12 میلیون نفر از جمعیت بالای 15 سال ایران کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

فارس- حمید درخشان نیا افزود: دستگاه های جدید صدور کارت هوشمند ملی خریداری شده است.
وی با بیان ایجاد پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال و ارتباط بیش از 120 وزارتخانه، موسسه، نهاد و سازمان‎های دولتی، قوه قضاییه و بانک ها و دانشگاه ها با آن، به روز نگه داشتن و تقویت این پایگاه را جزو برنامه های اولویت دار سازمان بیان کرد و از پاسخگویی به 10 هزار استعلام در ثانیه توسط پایگاه اطلاع ‎رسانی ثبت احوال به نهادهای مختلف خبر داد.
درخشان نیا لازمه رشد و توسعه کشور را تحقق دولت الکترونیکی دانست و افزود: این امر میسر نمی شود مگر با ارایه کارت های هوشمند ملی، زیرا تسهیل و تسریع در ارایه خدمت به مردم با این کارت ها میسر خواهد شد.
وی ماموریت های امروز سازمان ثبت احوال با سال های گذشته را بسیار متفاوت خواند و افزود: درحال حاضر رسالت این سازمان بسیار کلیدی و حیاتی است چون فعالیت های ثبت احوال تنها به صدور شناسنامه و ثبت وقایع چهارگانه خلاصه نمی شود و امروز با آخرین فناوری های روز جهان نسبت به شناسایی هویت اشخاص جلو می رویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :