fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 195603
  تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:40
  تعداد بازدید : 832

  خرید دستگاه های جدید برای صدور کارت هوشمند ملی

  رییس سازمان ثبت احوال کشور از خرید دستگاه های جدید صدور کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: در حال حاضر 12 میلیون نفر از جمعیت بالای 15 سال ایران کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

  فارس- حمید درخشان نیا افزود: دستگاه های جدید صدور کارت هوشمند ملی خریداری شده است.
  وی با بیان ایجاد پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال و ارتباط بیش از 120 وزارتخانه، موسسه، نهاد و سازمان‎های دولتی، قوه قضاییه و بانک ها و دانشگاه ها با آن، به روز نگه داشتن و تقویت این پایگاه را جزو برنامه های اولویت دار سازمان بیان کرد و از پاسخگویی به 10 هزار استعلام در ثانیه توسط پایگاه اطلاع ‎رسانی ثبت احوال به نهادهای مختلف خبر داد.
  درخشان نیا لازمه رشد و توسعه کشور را تحقق دولت الکترونیکی دانست و افزود: این امر میسر نمی شود مگر با ارایه کارت های هوشمند ملی، زیرا تسهیل و تسریع در ارایه خدمت به مردم با این کارت ها میسر خواهد شد.
  وی ماموریت های امروز سازمان ثبت احوال با سال های گذشته را بسیار متفاوت خواند و افزود: درحال حاضر رسالت این سازمان بسیار کلیدی و حیاتی است چون فعالیت های ثبت احوال تنها به صدور شناسنامه و ثبت وقایع چهارگانه خلاصه نمی شود و امروز با آخرین فناوری های روز جهان نسبت به شناسایی هویت اشخاص جلو می رویم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :