آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195614
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:58
تعداد بازدید : 587

زیان برخی شرکت های دانش بنیان از ناآشنایی با مسایل بیمه ای

رییس امور موسسات و شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه حسابرسی برای تمام شرکت های دانش بنیان مفید است، گفت: به شرکت هایی که فروش آنها کمتر از یک میلیارد تومان باشد، کمک هزینه تشویقی حسابرسی پرداخت خواهد شد.

ایسنا- محمد صاحبکار خراسانی هدف از قوانین مرتبط با مالیات شرکت های دانش بنیان را رشد این شرکت ها دانست و افزود: بسیاری از شرکت های دانش بنیان نسبت به مسایل مالی غافل هستند و به آن توجهی ندارند؛ ازاین رو اغلب این شرکت ها مشکلاتی در زمینه بیمه و حسابداری دارند.
وی با بیان اینکه افراد متخصص در حوزه فنی الزاما مسلط به مسایل مالی نیستند، اظهار کرد: بررسی های ما نشان داد شرکت هایی که به مسایل بیمه و حسابداری کم توجه بوده اند، با آسیب های زیادی مواجه هستند.
صاحبکار بیمه، مالیات، میزان سود و زیان و قیمت تمام شده کالا را ازجمله مسایل مطرح در شرکت های دانش بنیان نام برد و یادآور شد: تعیین قیمت تمام‎شده کالا نیاز به محاسبات تخصصی حسابداری دارد.
وی با بیان اینکه در معاونت ما این معضلات را شناسایی کرده ایم، اضافه کرد: برای رفع این مشکل و آگاهی شرکت ها از مسایل مالی و بیمه سامانه «دانش‎بنیان» راه اندازی شده و در کارگروه ارزیابی و شناسایی شرکت های دانش‎بنیان دو نوع خدمات «نرم‎افزاری حسابداری» و « مشاوره حسابرسی» ارایه می شود.
رییس امور موسسات و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخصوص این دو نوع خدمات توضیح داد: بررسی های ما نشان می دهد شرکت هایی که سیستم حسابداری دقیق ندارند، به دلیل نبود حسابداران حرفه ای است؛ ازاین‎رو برنامه ریزی کردیم در صورت تقاضای شرکت ها، مشاوران حرفه ای حسابداری را به صورت «ساعتی» به آنها معرفی کنیم.
صاحبکار با بیان اینکه امور حسابداری شرکت ها از طریق نرم افزارهای حرفه ای صورت می گیرد، گفت: برخی از شرکت ها از افراد متخصص در حوزه حسابداری دعوت به همکاری کرده اند؛ ولی نرم افزارهای حرفه ای در اختیار ندارند.
وی افزود: به منظور تقویت اسناد و فاکتورهای شرکت‎ها بر روی سامانه «دانش بنیان» نرم افزارهای حرفه ای حسابداری را قرار دادیم و شرکت ها می توانند با تخفیف های درنظر‎گرفته‎شده، این نرم افزارها را خریداری کنند. این خدمت متفاوت از مشاوره های حسابداری است که از سوی افراد متخصص ارایه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :