آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195618
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 11:4
تعداد بازدید : 588

پاساژ علاءالدین پایان کار ندارد

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد که کارگاه برای تخریب طبقه هفتم علاءالدین تجهیز شده است، اما نداشتن پایان کار در این ساختمان سبب شده است افراد زیادی که در این مجتمع مالک یا مستأجر هستند، بلاتکلیف باشند.

فارس- اقبال شاکری با بیان آغاز عملیات تخریب طبقه هفتم مجتمع علاالدین گفت: از روز پنج شنبه تجهیز کارگاه در راستای تخریب طبقه هفتم این مجتمع آغاز شده و در طبقات همکف و اول، حفاظ های ایمنی برای امنیت افرادی که در مجتمع تردد می کنند، نصب شده است.
وی ادامه داد: البته باید این نکته را بگویم که تمام اقدامات در راستای تخریب در شب و هنگام تعطیلی مجتمع انجام می شود ولی برای امنیت بیشتر این حفاظ های ایمنی نیز نصب شده است تا امکان برخورد وسیله یا اشیا به افراد وجود نداشته باشد. شاکری افزود: خوشبختانه عملیات تخریب طبقه هفتم این مجتمع طبق زمان بندی پیش می رود و پیش بینی می شود تا یک ماه یا یک ماه نیم به طول بینجامد تا به صورت مهندسی جابه جایی تأسیسات و اسکلت طبقه هفتم به پایان برسد. این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ایجاد طبقه هفتم این مجتمع یک تخلف محرز بود و باید رفع می شد. عملیات تخریب می توانست در زمان کمتر و با هزینه کمتری انجام شود؛ اما متاسفانه عدم همکاری مالک و استنکاف وی از اجرای قانون سبب شد تا روند تخریب طبقه هفتم مجتمع علاءالدین اینگونه شود.
رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به موضوع ایمنی این مجتمع پرداخت و گفت: متأسفانه بحث ها پیرامون این مجتمع تمامی ندارد و تخلف های گوناگون در این ساختمان روی داده است. یکی از این تخلفات دارا نبودن پایان کار است که ناشی از موارد تخلف است. وی ادامه داد: از دیگر تخلفات عدم ایمنی ساختمان و دریافت گواهی ایمنی است. عدم اجرای ضوابط ایمنی، تاسیسات و سیم های برقی که در سراسر مجتمع بدون رعایت نکات ایمنی وجود دارند و هر آن ممکن است مشتریان را با خطر مواجه کند، از دیگر موارد است.
شاکری افزود: عدم رفع این موارد موجب شده تا ساختمان علاءالدین پایان کار نداشته باشد و چند صد مستأجر و مالک مغازه های تجاری این ساختمان همچنان بلاتکلیف هستند؛ چرا که نبود پایان کار به منزله عدم تفکیک و دارا نبودن سند مجزا برای هر مغازه خواهد شد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد این تخلف مجتمع نیز رفع شود تا مستاجران این مجتمع نیز از بلاتکلیفی خارج شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :