آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195698
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 10:53
تعداد بازدید : 858

رییس پلیس پیشگیری ناجا وعده داد:

رسیدگی های قضایی در ناجا الکترونیکی می شود

رییس پلیس پیشگیری ناجا گفت: در طرح مکنا، سلامت اداری در کلانتری ها و پاسگاه ها مورد توجه قرار می گیرد و ماموران نامحسوس نسبت به نظرسنجی از ارباب رجوع و مراجعان به کلانتری ها و پاسگاه ها اقدام می کنند.

پلیس- سردار محمد شرفی در همایش سالانه فرماندهان، مسوولان و روسای کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تامین امنیت یک اقدام همگانی است، اظهار کرد: همه آحاد جامعه در تامین امنیت کشور دخیل هستند.
سردار شرفی با بیان اینکه نیروی انتظامی روز به روز در حال شکوفایی و پویایی است، گفت: بستر الکترونیکی کردن رسیدگی های قضایی در ناجا مهیا شده و سهولت در انجام امور مردم در دستور کار نیروی انتظامی است.
رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه دین ما امنیت را به دو قسمت درونی و بیرونی تقسیم می کند، گفت: تامین امنیت درونی نیازمند عمل صالح و تامین امنیت بیرونی نیازمند تلاش همگانی است.
وی، قدرت نظم اقناعی، تغییر رویکرد پلیس و نیز نگرش مردم در جامعه را در به وجود آمدن تعامل دوسویه بین مردم و پلیس دخیل دانست و اضافه کرد: پرواضح است که رفتار آمرانه با مردم نمی تواند زمینه مشارکت مردم و ایجاد انسجام را در ایجاد امنیت ارتقا دهد.
رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه بدون ایجاد و بستر امنیت هر نوع فعالیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه محکوم به شکست است، عنوان کرد: امنیت روانی و اجتماعی، دو بعد مهم و اساسی امنیت در جامعه هستند که باید برای تحقق آن تلاش و برنامه ریزی کرد.
شناسایی دقیق جرایم توسط پلیس جامعه محور
این مقام ارشد پلیس پیشگیری ناجا درخصوص مراجعه به کلانتری های کشور گفت: این مراجعات برای خدمت گرفتن در بخش های مختلف انجام شده و ارزیابی ها حاکی از رضایتمندی مردم از این مراجعات است، هرچند نقص هایی وجود دارد و باید نسبت به رفع آن ها اقدام شود.
وی با بیان اینکه رویکرد پلیس، استفاده از اهرم های اجتماعی در پیشگیری از جرایم است که امروز در نظام اجتماعی جایگاه ویژه ای دارد، گفت: موضوع دیگری که در نیروی انتظامی بر آن تاکید می شود، موضوع پلیس حرفه ای است و پلیس حرفه ای در واقع همان پلیس جامعه محور است.
رییس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: پلیس جامعه محور، پلیسی است که بر اساس خلاقیت و آموزش های خود به شناسایی آسیب ها و جرایم در حوزه استحفاظی اش می پردازد و پس از تجزیه و تحلیل با راهکارهای گوناگون اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای را در جرایم مختلف در دستور کار خود و نیروهای تحت امر قرار می دهد.
شرفی گفت: پلیس جامعه محور باید نقش خودش را به عنوان پلیس دانش بنیان نشان دهد، شرایط امروز جامعه با گذشته متفاوت است و اگر امروز پلیس مهارت لازم را نداشته باشد، نمی تواند در ماموریت ها موفق باشد.
 پیشگیری اجتماعی در گرو افزایش آگاهی آحاد جامعه به قانون
وی با بیان ابعاد گوناگون پیشگیری اجتماعی با محوریت مردم، بر مشارکت عمومی آحاد جامعه در این زمینه تاکید کرد و افزود: افزایش آگاهی آحاد جامعه به قانون نوعی پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم محسوب می شود.
شرفی با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توطئه های دشمنان که به دنبال ایجاد اختلاف و نفوذ در کشور هستند، گفت: اگر بخواهیم امروز توانمندی های خود را ارتقا دهیم و مانع اختلاف افکنی و نفوذ دشمن شویم، باید از مولفه های نرم و سخت قدرت خود استفاده کنیم.
رییس پلیس پیشگیری ناجا به ابلاغ اولویت های احصاشده براساس فرامین مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: مقابله با قاچاق، مواد مخدر، آموزش، ارتقای تجهیزات و تکنولوژی و صیانت از اولویت های مدنظر ناجاست.
 توجه طرح مکنا به سلامت اداری در کلانتری ها و پاسگاه ها
این مقام ارشد انتظامی گفت: اعتماد و مشارکت مردم در انجام مأموریت های پلیس مهم ترین عامل ایجاد امنیت پایدار در جامعه است و پشتوانه ای محکم برای اقتدار پلیس به شمار می آید.
وی گفت: در طرح مکنا، سلامت اداری در کلانتری ها و پاسگاه ها مورد توجه قرار می گیرد و ماموران نامحسوس نسبت به نظرسنجی از ارباب رجوع و مراجعان به کلانتری ها و پاسگاه ها اقدام می کنند.
وی گفت: در همین راستا استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه 17 کشوری در بحث سلامت اداری را کسب کرده و شاهد افزایش رضایت مندی مردم از عملکرد پلیس این استان هستیم.رییس پلیس پیشگیری ناجا، ایجاد تحول در بخش های مختلف کلانتری ها و پاسگاه ها را از ماموریت های پلیس پیشگیری اعلام کرد و گفت: این تحولات باید کلانتری ها را از نظر ساختاری، پاسخگو کند و در بخش نیروی انسانی منجر به افزایش سطح مهارت حرفه ای آن ها شده و زمینه استفاده از فناوری های نوین را نیز برای آن ها فراهم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :