آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195703
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:6
تعداد بازدید : 721

ورود بی‌موقع هدست‌های واقعیت مجازی به بازار ایران

خریداران به سرگرمی فکر نمی کنند

اگرچه تجهیزات واقعیت مجازی در سطح جهان از محبوبیت بسیاری برخوردارند و کاربران کالاهای دیجیتال از ابزارهای واقعیت مجازی استقبال زیادی می کنند، اما گویا هدست های واقعیت مجازی اقبال بلندی نداشته و اگرچه محبوب هستند، اما فروش چندانی ندارند.

مریم عسگری
به نظر می رسد رکود حاکم بر بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال علت اصلی این اتفاق بوده و در شرایطی که مصرف کنندگان، توان خرید کالاهای مورد نیازشان را از بازار کامپیوتر ندارند، نباید انتظار رونق بازار تجهیزات سرگرمی را داشت.
اما برخی از کارشناسان بر این باورند که درواقع هدست های واقعیت مجازی شوقی برای خرید در دل مصرف کنندگان ایجاد نمی کنند و این دستگاه تبدیل به وسیله ای برای کسب درآمد گروهی شده است که در مراکز خرید کالاهای گوناگون در سطح شهر این هدست ها را به کاربران اجاره می دهند.
در هر حال بازار هدست های واقعیت مجازی در ایران رونق چندانی ندارد. علی کاشف، یکی از فعالان بازار تجهیزات سرگرمی در این زمینه می گوید: در حال حاضر این کالا با حداقل قیمت 70 هزار تومان موجود است که البته مدل های حرفه ای قیمتی بالاتر از یک میلیون تومان دارند.
به گفته وی، مدل های ارزان قیمت ایرانی نظیر «کندو» نیز در بازار ایران وجود دارند که قیمتی حدود 70 هزار تومان دارند.
اما این عینک ها اقبال بلندی در بازار ایران ندارند. هدست های شیائومی، سامسونگ و سایر برندها نیز قیمتی حدود 200 تا 300 هزار تومان دارند که آنها فروش به نسبت بالاتری دارند.
بر اساس اعلام فعالان بازار، در شرایط فعلی که روند قیمت ها رو به رشد است، کمتر شخصی برای خرید به بازار مراجعه می کند و بیشتر مردم ترجیح می دهند اگر پولی دارند، آن را برای خرید یا ارتقای کالاهایی که به آنها نیاز اساسی دارند، صرف کنند و به همین دلیل هدست های واقعیت مجازی در ایران مخاطب چندانی ندارند. آنها می گویند: بدون شک این کالاها در زمان نامناسبی وارد بازار ایران شده اند و شاید اگر نرخ دلار تا این حد در نوسان نبود، هدست های واقعیت مجازی با استقبال بیشتری در بازار  ایران مواجه می شدند. 
کارشناسان نیز با بیان قاچاق این تجهیزات می گویند: بخش بزرگی از تجهیزات سرگرمی از طریق قاچاق وارد کشور می شوند و هدست های واقعیت مجازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها نیز می گویند: بی شک اگر این هدست ها در زمان مناسب تری وارد بازار ایران می شدند، سود هنگفتی نصیب واردکنندگان می کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :