آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195730
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:46
تعداد بازدید : 704

بینگ احتمال ابتلا به سرطان ریه را پیش بینی می کند

«شما به سرطان ریه مبتلا هستید»؛ این پیام هشداری ا ست که دریافت آن روی تلفن هوشمند یا لپ تاپ برای هیچ کس خوشایند نیست اما در آینده ممکن است برای شما هم ارسال شود.

Engadget-شرکت مایکروسافت اخیرا نتایج تحقیقات را در یک نرم افزار به کار گرفته که می تواند احتمال بروز سرطان ریه در کاربر اینترنت را به او هشدار دهد و امکان درمان به موقع را فراهم کند.
شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که از این پس موتور جست وجوی Bing با بررسی سوابق جست وجوهای اینترنتی، محل هایی که از روی مسیریاب یا مکان نما برای فرد مشخص می شود و سابقه سیگاری بودن و دیگر اطلاعاتی که در نرم افزارهای مختلف وارد می شود، احتمال بروز سرطان ریه در افراد را بررسی می کند. این نرم افزار تازه می تواند با دقت 39 درصد، سرطان ریه را درست تشخیص دهد که این رقم یعنی یک نفر در هر یکهزار هشدار صادر شده است.
روش دستیابی به این نرم افزار اینطور است که محققان مایکروسافت سوابق افرادی را که در شبکه های اجتماعی و نرم افزاری مختلف اعلام کرده اند که به سرطان ریه مبتلا شده اند، بررسی می کند و در آنها خط مشی مشخص و مشابهی را یافته که این خط مشی را به یک هوش مصنوعی تبدیل کرده است. 
در صورتی که دقت این نرم افزار به یک تشخیص درست در هر 100 هزار مورد نیز کاهش یابد، به این معنی است که سه درصد از هشدارهای آن درست است و می تواند جان افراد را نجات دهد. سرطان ریه ازجمله دردناک ترین سرطان ها و یکی از کشنده ترین آنهاست و افراد معمولا در مراحل نخست آن به دنبال دلیلی برای درد قفسه سینه، تنگی نفس و علائمی مانند آن در اینترنت می گردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :