آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195789
تاریخ انتشار : 25 آبان 1395 10:18
تعداد بازدید : 1150

ارائه سرویس های تازه روی شبکه ملی اطلاعات

تمامی دستگاه های دولتی تا پایان آذر به«شما» وصل می شوند

رییس سازمان فناوری اطلاعات از به ثمر رسیدن اقدامات جدیدی از دولت الکترونیکی تا یک ماه آینده خبر داد.

ایسنا- نصرالله جهانگرد با بیان آخرین خبرها از این ماموریت وزارت ارتباطات و همچنین سازمان فناوری اطلاعات گفت: تا یک ماه آینده سرویس های جدیدی از دولت الکترونیکی بالا می آید و مردم می توانند از این فضا بهتر استفاده کنند.
وی همچنین در پاسخ به میزان پیشرفت دولت الکترونیکی و روند اتصال دستگاه ها به این شبکه گفت: نزدیک به ۵۰ درصد از سازمان ها و دستگاه ها به شبکه متصل شدند و بخشی از ۵۰ درصد باقیمانده نیز تا یک ماه آینده متصل می شوند.
در این زمینه پیش از این دبیر کمیسیون دولت الکترونیک ارزیابی این پروژه را به پایان تابستان محول کرده و از ایجاد کارگروهی برای هدایت و مدیریت شهر هوشمند خبر داده بود.
رضا باقری اصل با بیان روند دولت الکترونیک گفته بود: ارزیابی بلوغ دولت الکترونیک انجام و مشخص شده که دستگاه ها برای هر سرویس در چه مرحله ای قرار دارند.
وی همچنین در ادامه با بیان اینکه مسوولیت شهر هوشمند با شهرداری هاست، گفت: مدیریت شهرها در اختیار شهرداری هاست، اما ما از جهت فراهم کردن زیرساخت ها به آنها کمک می کنیم تا یک انسجام و هماهنگی ایجاد شود. کاری که کمیسیون الکترونیکی و شورای اجرایی فناوری اطلاعات انجام می دهد، این است که یک کارگروه ویژه برای هدایت و مدیریت شهر هوشمند با کمک وزارت کشور و شهرداری ها ایجاد کند.
دبیر کمیسیون دولت الکترونیکی با بیان اینکه شهر تهران به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در پروژه هوشمندسازی است، بیان کرد: تهران از شهرهایی است که در مسیر درستی به سمت هوشمندسازی حرکت می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :