آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195793
تاریخ انتشار : 25 آبان 1395 10:27
تعداد بازدید : 948

تمرکز تولیدکنندگان روی محصولات تکنولوژیکی جدید در پی داشت

احتمال بروز بحران سخت افزاری در سراسر دنیا

به نظر می رسد مشکل کاهش حجم قطعات کامپیوتری تنها در بازار ایران مشهود نیست و در بازارهای جهانی نیز شاهد بروز چنین اتفاقی هستیم.


فناوران- اما این کاهش حجم موجودی در بازارهای جهانی دلیلی متفاوت با بازار ایران دارد.
بر اساس اعلام کارشناسان، تمرکز کارخانه های سازنده کالاهای کامپیوتری روی محصولات جدیدی نظیر هدست های واقعیت مجازی و اسمارت فون ها یا همان گوشی های هوشمند، موجب شده است میزان تولید قطعاتی که مربوط به کالاهایی چون نوت بوک و مانیتور است، کاهش یابد.
به همین دلیل در بازار قطعات کامپیوتری و به ویژه کالاهایی چون نمایشگر با کاهش چشمگیر موجودی مواجه هستیم.
همچنین گزارش وب سایت های تحلیلی درباره وضعیت بازارهای جهانی کامپیوتر گویای این موضوع است که بازار کامپیوترهای خانگی در ابتدای سال آینده میلادی نیز با بحران روبه رو خواهد بود و دلیل این امر کمبود پنل های سخت افزاری برای شرکت های تولید کننده است.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت خبری تحلیلی Digitimes، بازار کامپیوترهای خانگی در سال ۲۰۱۶ با شرایط پایدارتری نسبت به سال های قبل از آن روبه رو شد، ولی به نظر می رسد در حال حاضر شرایط این بازار چندان مساعد پیش نخواهد رفت.
به گزارش رایورز، علت این امر به عدم استقبال مشتریان یا کاهش میزان فروش بازنمی گردد، بلکه ریشه این مشکلات جدی به سطوح بالاتر مدیریتی و کمبود قطعات سخت افزاری خاص بازمی گردد.
بر اساس تحلیل های به عمل آمده که به تازگی منتشر شده اند، به نظر می رسد که در ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد این امر خواهیم بود که شرکت های تولید کننده نوت بوک با کمبود پنل نمایشگر روبه رو خواهند شد. گفتنی است پنل های ال سی دی ساخته شده برای لپ تاپ ها با افت تولید مواجه بوده اند و دلیل این امر عمدتا این است که شرکت های تولید کننده پنل ها بیشتر بر روی سایر پلات فرم ها تمرکز داشته اند.
حال با توجه به بهبود شرایط بازار نوت بوک ها به نظر می رسد که کاهش تولید پنل می تواند لطمات بزرگی به بازار در حال ترمیم کامپیوترهای خانگی بزند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :