آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195797
تاریخ انتشار : 25 آبان 1395 10:35
تعداد بازدید : 744

در مورد ویژگی های اینترنت چیزها اغراق شده است

یافته های موسسه تحقیقاتی IDTechEx نشان می دهد که در مورد برخی ویژگی های اینترنت چیزها و میزان استقبال از آن اغراق شده و بعید است سرعت تحقق این پدیده آن طور باشد که قبلا اعلام شده بود.

خبرگزاری فارس- این گزارش نشان می دهد که در مورد پدیده یاد شده ابهام های زیادی وجود دارد، زیرا هنوز مشخص نیست که چه استانداردهایی در این زمینه وضع می شود و چه محصولاتی بر همین اساس طراحی می شود.
بر اساس گزارش IDTechEx اگر چه شرکت های تجاری و فناوری سالانه در حال صرف میلیاردها دلار هزینه در حوزه اینترنت چیزها هستند، اما مجموع هزینه های انجام شده در این مورد در جهان هنوز در حد متوسط است و به میزانی که قبلا اعلام شده بود بالا نیست.
پیش بینی های قبلی حاکی از صرف مخارج بی سابقه در حوزه اینترنت چیزها در سال های 2015 و 2016 بوده است. از سوی دیگر در زمینه تعداد وسایل و ابزار سازگار با اینترنت چیزها نیز تا حدی اغراق شده است. بر اساس پیش بینی های قبلی قرار بود تا سال 2020 حدود 50 میلیارد ابزار و وسیله مختلف با اینترنت چیزها سازگار شود. اما حالا مشخص نیست که رقم واقعی با این اعداد فاصله قابل توجهی 
خواهد داشت.
در بخشی از گزارش IDTechEx آمده است: بر اساس پیش بینی های ما قرار نیست ده ها میلیارد وسیله به اینترنت چیزها متصل شوند و علت این مساله آن است که تا سال 2016 تعداد وسایل عرضه شده سازگار با این پدیده بسیار ناچیز بوده اند. به نظر می رسد پیش بینی های غیرواقعی حبابی شکلی در مورد آینده شکل گرفته است که با واقعیت های فیزیکی ناسازگار هستند و این پیروزی خیال بر واقعیت است.
بر اساس پیش بینی IDTechEx تعداد وسایل متصل به اینترنت چیزها در سال 2020 از مرز یک میلیارد وسیله فراتر نخواهد رفت. هزینه های انجام شده در مورد اینترنت چیزها هم امسال به یک میلیارد دلار رسیده و با رشدی انفجاری در سال 2018 به 73 میلیارد دلار و در سال 2027 به 322 میلیارد دلار خواهد رسید. بخش عمده این مبالغ برای هوشمندسازی لوازم خانگی و منازل و همین طور در بخش کشاورزی هزینه می شود و استفاده از حسگرهای اینترنت چیزها چندان متداول نخواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس www.idtechex.com/research/reports/internet-of-things-iot-2017-2027-000499.asp مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :