آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195809
تاریخ انتشار : 25 آبان 1395 10:56
تعداد بازدید : 886

شرایط ارایه تسهیلات به دانش بنیان های مناطق محروم اعلام شد

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص تسهیلاتی که به شرکت های دانش بنیان در مناطق محروم داده می شود، گفت: ۷۰ درصد فعالیت این نوع شرکت ها باید در منطقه محروم مستقر باشد.

مهر- بهزاد سلطانی افزود: ما در هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی توانستیم برای مناطق محروم یک مصوبه اخذ کنیم که بر اساس آن نرخ وام ترجیحی مناطق محروم کشور ۲ درصد پایین تر از نرخ معمول باشد. یعنی اکنون که نرخ وام ترجیحی ما ۱۱ درصد است، برای آنها ۹ درصد خواهد بود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره شرط اعطای تسهیلات به دانش بنیانی ها در مناطق محروم گفت: اعطای این وام و سایر تسهیلات یک شرط دارد و آن این است که شرکت دانش بنیانی که می خواهد از این تسهیلات استفاده کند، حتما باید ۷۰ درصد فعالیت اش در منطقه محروم مستقر باشد.
وی گفت: اینکه شرکت فقط در آن مناطق ثبت شده باشد یا یک کار کوچکی در آنجا انجام داده باشد، کافی نیست و به این ترتیب نمی تواند از این تسهیلات استفاده کند.
سلطانی یادآور شد: ما باید شرکت های دانش بنیان را در مناطق محروم و شهرستان ها نگه داریم و نباید در مسیری حرکت کنیم که شرکت های دانش بنیانی که در شهرستان ها هستند، به تهران مهاجرت کنند؛ چرا که این حرکت مثبتی نیست.
وی با بیان شرط دیگری که به منظور ماندگاری دانش بنیان ها در مناطق محروم درنظر گرفته شده، گفت: اگر شرکت دانش بنیانی در شهرستان بخواهد دفتر کاری از ما بگیرد، در شهر خودش می تواند تسهیلات دفتر را دریافت کند اما در تهران به آنها دفتر نمی دهیم. 
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان شهرستان ها برای دفتر کاری از ما وام درخواست کرده اند، البته گفته اند که این دفتر را در تهران تاسیس می کنند که ما رد کردیم و گفتیم که برای تاسیس دفتر در تهران وام تسهیلات نخواهیم داد.
وی همچنین از برگزاری جلسات مدیران صندوق با شرکت های دانش بنیان به صورت آنلاین خبر داد و گفت: قصد داریم جریان دانش بنیان را در کل کشور تقویت کنیم و به همین منظور سیستم فناوری اطلاعات صندوق نوآوری و شکوفایی را راه اندازی کردیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :