آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195812
تاریخ انتشار : 25 آبان 1395 10:59
تعداد بازدید : 948

مدیرعامل مایکت

مایکت روی 8 میلیون گوشی نصب شده و با 13 هزار توسعه دهنده همکاری می کند

وحید رحیمیان مدیرعامل مایکت، دیروز در نشستی خبری گزارش کار یک ساله این فروشگاه آنلاین اپ را تشریح کرد و گفت: مایکت در حال حاضر روی 8 میلیون گوشی نصب شده و با 13 هزار توسعه دهنده همکاری می کند. همچنین در مایکت 64 هزار برنامه کاربردی و 28 هزار بازی مختلف وجود دارد.

فناوران- به گفته رحیمیان در یک سال گذشته مایکت سعی کرده با تغییر لوگو و رابط کاربری به شعار خود یعنی «مارکت من» نزدیک تر شود و امکاناتی برای شخصی سازی هرچه بیشتر را در اختیار کاربران قرار دهد. 
وحید رحیمیان در مورد ویژگی‎های اپ استور مایکت برای کاربران افزود: یک از این ویژگی ها تضمین خرید است، به این معنی که  کاربرانی که به هر دلیل مثل ناسازگاری یا مغایرت اپلیکیشن با تصویر از خرید خود پشیمان شوند می توانند در مدت مشخص اپلیکیشن را پس داده و وجه خود را پس بگیرند. البته برای توسعه دهندگان قابلیت لایسنس و چک کردن آنلاین تعبیه شده تا اپلیکیشن های پس داده شده حتی در صورت گرفتن بکاپ پس از این کار غیرفعال شوند.
به گفته وی، کاربران همچنین می توانند اپلیکیشن موردنظر خود را درخواست کنند تا این شرکت پس از بررسی، امکان دانلود را برای آن ها فراهم کند و در 5 ماه گذشته نیز 200 هزار درخواست ثبت شده است. 
وی افزود: در حال حاضر حدود 160 هزار اپلیکیشن در مایکت با ویدیو عرضه شده تا کاربر از کم و کیف آن پیش از دانلود آشنا شود.
رحیمیان همچنین به تشریح امکاناتی پرداخت که در مایکت برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. وی توضیح داد: توسعه دهندگان می توانند بسته به برند، وضوح تصویر، پردازنده و نسخه اندرویید فایل های APK متفاوتی را آپلود کنند تا مایکت به صورت خودکار فایل سازگار را برای کاربران دانلود کند. همچنین امکان تسویه حساب 2 بار در ماه برای توسعه دهندگان وجود دارد.مدیرعامل مایکت افزود: برای اولین بار یک اپلیکیشن ویژه توسعه دهندگان را منتشر کرده ایم تا توسعه دهندگان بتوانند از آمار خرید و دانلود اپ های خود مطلع شوند، کامنت ها را مدیریت کنند و آمار حذف یا uninstall را نیز ببینند. ضمنا از این پس نیازی نیست که کلمات کلیدی یا همان تگ ها در توضیحات اپلیکیشن نوشته  شود.
رحیمیان افزود: مایکت قصد دارد در آینده نزدیک امکانات و قابلیت های جدیدی را به سرویس خود اضافه کند که از آن جمله می توان به امکان سؤال و نظرسنجی از کاربران، آمار حذف یا uninstall اپلیکیشن ها و نسخه ویژه با قابلیت های اجتماعی اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :