آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195873
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:42
تعداد بازدید : 1148

ایجاد کافه IT برای هم اندیشی استارت‎آپ‎ها و سرمایه‎گذاران در الکامپ

نشست هم اندیشی با شتابدهنده ها و سرمایه‎گذاران خطر پذیر توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای با هدف ایجاد فضای تعاملی در سالن استارت‎آپ‎های بیست و دومین نمایشگاه الکامپ برگزار شد.

فناوران- رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به ارایه گزارشی از آخرین وضعیت برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و دوم پرداخت و گفت: امسال تلاش می کنیم تا در نمایشگاه الکامپ اقدامات ویژه ای را آنچنانکه شایسته این صنف است، انجام دهیم. در این راه نیز از ایده ها و نظرات فعالان صنعت فاوا استفاده خواهیم کرد چون معتقدیم این نمایشگاه به صنف تعلق دارد و باید مطابق با خواسته های آنها برگزار شود. 
سعادت حمایت از کسب و کارهای نوپا را به عنوان فعالان آینده این صنعت ضروری دانست و افزود: در سازمان نظام صنفی رایانه ای معتقدیم کسب و کارهای نوپا و استارت‎آپ های فعلی، فعالان بزرگ آینده این صنعت هستند و مهم ترین نقش را در این  زنجیره ایفا می کنند. در همین راستا این نشست را به منظور هم اندیشی با شرکت های شتابدهنده و سرمایه گذاران خطرپذیر برگزار کردیم تا زمینه برای حمایت این گروه از فعالان را هموار سازیم.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با یادآوری این نکته که سال گذشته از 80 استارت‎آپ با حمایت سازمان در سالن 18 در الکامپ حضور داشتند، گفت: امسال زمینه مشارکت 150 کسب و کار نوپا فراهم شده است. تا به این لحظه بیش از 200 استارت‎آپ ثبت نام کردند که آمار تا پایان مهلت ثبت نام بدون تردید افزایش خواهد داشت. با توجه به اینکه نسبت به سال گذشته زمان و فرصت بیشتری برای برنامه ریزی و ایده پردازی داریم، این بخش از نمایشگاه متفاوت از گذشته برگزار خواهد شد. 
او در خصوص حضور پررنگ دولت الکترونیکی در الکامپ این دوره گفت: سازمان فناوری اطلاعات مسوول سالن دولت است. نمایشگاه الکامپ یکی از معدود فرصت های دولت برای ارایه دستاوردهای دولت الکترونیکی است و امسال با رایزنی های انجام شده به صورت ویژه و با تمام قوا حضور خواهند یافت.
او با بیان اینکه برای نخستین بار قصد داریم شرکت ها را به حضور موضوعی در نمایشگاه تشویق کنیم، افزود: با این روش شرکت های فعال در یک حوزه کنار یکدیگر خواهند بود و بازدیدکننده تخصصی نیز به صورت هدفمند می تواند در کمترین زمان از نمایشگاه بهره مند شود و از بخش های موردنظر خود بازدید کند.

 ایده استارت‎آپ‎ها از الکامپ به جیتکس 
باقربحری، سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ نیز با بیان اینکه صنعت گیم و استارت‎آپ ها آینده صنعت فاوا را می سازند، گفت: باید امروز بذری را بکاریم تا در آینده از آن بهره برداری کنیم. ایده اختصاص یک سالن به استارت‎آپ ها و اجرای موفقیت آمیز آن حتی نمایشگاهی مانند جیتکس را هم ترغیب کرد تا در این دوره کسب و کارهای نوپا را در سالن بزرگی جمع کند. در داخل کشور هم پس از الکامپ پارسال تمامی نمایشگاه ها و همایش ها بخشی را با این عنوان داشتند که دستاورد بزرگی برای الکامپ و سازمان به شمار می رود. 
وی با اعلام اینکه یک سالن کامل به استارت‎آپ ها اختصاص یافته است، گفت: در کنار کسب و کارهای نوپا هر مجموعه ای که به نوعی با این کسب و کارهای جوان در ارتباط است و به آنها سرویس دهی می کند نیز در این سالن امکان حضور خواهد یافت. با توجه به اینکه سالنی برای سازندگان بازی های رایانه ای در نزدیکی سالن استارت‎آپ ها در نظر گرفته شده است، استارت‎آپ های حوزه گیم هم در سالن کسب و کارهای نوپا جانمایی می شوند.
بحری در خصوص امکاناتی که برای این دوره از نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است گفت: امسال فضایی برای برگزاری سخنرانی و ارایه ایده ها در نظر گرفته شده است که هر استارت‎آپ فرصت کوتاهی برای معرفی خود خواهد داشت. همینطور کافه IT خواهیم داشت تا فضایی ایجاد شود که استارت‎آپ ها بتوانند با سرمایه گذاران و حامیان احتمالی خود به گفت وگو بپردازند. 
او با بیان اینکه از رییس جمهور نیز برای حضور در نمایشگاه الکامپ دعوت شده است، افزود: تمام تلاش مان را به کار می گیریم تا خواسته های جوانان را به گوش مسوولان برسانیم. سال گذشته نیز تمام مسوولانی که برای بازدید از نمایشگاه آمده بودند، ابتدا به این سالن هدایت می شدند تا صحبت های جوانان را گوش داده و با دغدغه های آنها آشنا شوند. 
بحری افزود: با وجود اینکه پارسال زمان اندکی برای برنامه ریزی سالن استارت‎آپ ها داشتیم، امسال قصد داریم با برنامه ریزی های انجام شده این هیجان را بیشتر کنیم و در این راه از تمام نظرات و پیشنهادات استقبال می کنیم.

 اکوسیستم استارت‎آپ ها را دور هم جمع می کنیم
طبری، مسوول کمیسیون نرم افزار نیز با بیان اینکه قصد داریم دو برند الکام استارز و الکام گیمز را به نمایشگاه الکامپ امسال معرفی کنیم، افزود: سال گذشته کاری را شروع کردیم و تعدادی استارت‎آپ دور یکدیگر جمع شدند. به عنوان مخاطب بازدیدکننده کمتری داشتیم اغلب فعالان این حوزه در این سالن دیده می شدند؛ اما امسال می خواهیم اکوسیستم را به عنوان یک محیط استارت‎آپی فراهم کنیم. حضور استارت‎آپ ها در کنار شتابدهنده و سرمایه گذاران خطرپذیر ازجمله بخش های این اکوسیستم به شمار می رود. 
او ضمن قدردانی از سازمان برای ایجاد فضای حمایتی از کسب و کارهای نوپا چه در سال گذشته و چه نمایشگاه امسال گفت: این اقدامی قابل تقدیر از سوی صنف است که فقط از صنف می توان این رویکرد حمایتی را انتظار داشت و دید. 
سالن هایی که به راحتی امکان درآمدزایی دارند، به صورت رایگان و با استفاده از اعتبار سازمان در قالب طرح های حمایتی در اختیار جوانان و کسب و کارهای نوپا قرار می گیرد. امیدواریم این دو برند به عنوان یک دارایی ارزشمند برای دوره های آینده نمایشگاه الکامپ باقی بمانند.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :