آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195875
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:43
تعداد بازدید : 1013

همزمان با احتمال افزایش تعرفه واردات مطرح شد

انتخاب ترامپ روی صنعت موبایل هم تاثیر می گذارد

انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، بسیاری از صنایع را تحت تاثیر قرار داده که ظاهرا صنعت موبایل هم از این موضوع مستثنی نیست.


فناوران- طی یک سال گذشته کمپین های تبلیغاتی مختلفی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا برگزار شد و سرانجام دونالد ترامپ مدیریت کاخ سفید را به مدت چهار سال آینده در اختیار گرفت.
دونالد ترامپ هنوز موضع خود را در رابطه با فعالیت شرکت ها و صنایع مختلف مشخص نکرده، اما با توجه به سخنرانی های وی در زمان برگزاری کمپین های تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری، پیش بینی هایی درباره مواضع وی می شود که موجبات نگرانی بسیاری از صنایع را فراهم کرده که در این میان صنعت موبایل و فعالیت شرکت های سامسونگ و ال جی از آن جمله است.
سامسونگ و ال جی دو کمپانی کره ای هستند که سهم قابل ملاحظه ای از بازار گوشی های هوشمند آمریکا را در اختیار دارند و بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده ۲۶ درصد این بازار در اختیار سامسونگ و ۱۳ درصد آن در اختیار ال جی است. بر این اساس آمریکا، بازار بسیار بزرگی برای این شرکت ها به شمار می رود.
در این خصوص احتمالاتی در رابطه با افزایش تعرفه واردات گوشی به بازار آمریکا به گوش می رسد. 
براساس گزارش تحلیلگران، در صورتی که دولت جدید آمریکا تعرفه های ورود کالا به این کشور را افزایش دهد، گوشی های هوشمند خارجی در آمریکا گران می شوند و احتمالا همین مساله باعث می شود سامسونگ و ال جی نتوانند مانند گذشته در خاک آمریکا فعالیت کنند. 
بر این اساس می توان پیش بینی کرد که با توجه به سیاست های ترامپ، فعالیت این دو شرکت کره ای به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و ممکن است در آینده نه چندان دور میزان فروش گوشی های این دو برند با کاهش قابل ملاحظه در در خاک آمریکا مواجه شود و نتوانند سهم زیادی از بازار آمریکا را از دست می دهند و نمی توانند همچون گذشته فعالیت جدی در این بازار داشته باشند.
این موضوع نه تنها روی فعالیت سامسونگ و ال جی تاثیر می گذارد، بلکه سایر تولیدکنندگان به خصوص تولیدکنندگان چینی نیز در این زمینه تحت تاثیر قرار می گیرند. 
به این ترتیب شرکت های چینی تولیدکننده گوشی هوشمند نیز از هم اکنون ابراز نگرانی کرده اند که احتمالا سیاست های ترامپ آنها را دچار مشکل خواهد کرد.
به هر حال باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی در آینده می افتد. آیا این موضوع محقق می شود و تعرفه واردات گوشی افزایش می یابد و درنهایت این افزایش تعرفه باعث افزایش قیمت گوشی در خاک آمریکا خواهد شد یا خیر. از سوی دیگر پیش بینی می شود این افزایش قیمت احتمالا باعث افزایش سهم شرکتی همچون اپل خواهد شد چرا که قیمت گوشی های اپل ثابت باقی می ماند درحالی که قیمت گوشی های پرچمدار سامسونگ و نیز سایر برندها با افزایش همراه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :