آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195878
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:51
تعداد بازدید : 1167

هزینه اشتغال در بازی های رایانه ای 50 میلیون تومان است

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: در حالی که به طور میانگین، هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان است، در صنعت بازی های رایانه ای می توان با حدود ۱۶ درصد این مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد.

فناوران- خسرو سلجوقی با بیان اینکه به طور میانگین هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر 300 میلیون تومان است، اظهار کرد: در صنعت بازی های رایانه ای می توان با حدود 16 درصد این مبلغ یعنی 50 میلیون تومان شغل
 ایجاد کرد.
وی افزود: سال 1379 مطالعه ای درباره فرصت های نرم افزاری در ایران انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که ایران در حوزه بازی های رایانه ای و سپس حوزه نرم افزارهای مربوط به صنعت نفت می تواند آینده خوبی داشته باشد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه شاهد رشد تصاعدی در حوزه بازی های رایانه ای سطح دنیا هستیم، گفت: ایران زیربنای لازم برای فعالیت در این حوزه را دارد؛ چرا که جوان های با استعدادی در این بخش داریم که آماده حضور در بازارهای بین المللی هستند.
وی ادامه داد: نکته بعدی اینکه زیرساخت های فرهنگی و اسلامی مناسبی برای ساخت بازی داریم و در درجه آخر هم هزینه ورود به این بازار نسبت به صنایع دیگر پایین تر و در نتیجه فضا رقابتی تر است.
سلجوقی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلاش است با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای از فعالان این حوزه حمایت کند و به همین دلیل بخشی از وام های وجوه اداره شده به این صنعت اختصاص یافته است.
او گفت: در صورت حمایت از این صنعت، نه تنها می توان شاهد اشتغال زایی بالا در آن بود؛ بلکه فرصت حضور در بازارهای جهانی برای جوانان ایرانی فراهم می شود.
وی ادامه داد: یکی از راه های حمایت از بازی سازان ایرانی، به وجود آوردن فضای تعاملات بین المللی با فعالان مطرح این حوزه است و در این راه برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی بازی با عنوان TGC در ایران، می تواند راه را برای اتصال بازی سازان ایرانی به بازار بین المللی فراهم کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: برگزاری رویدادهایی مانند TGC که اردیبهشت ماه سال آینده با همکاری گیم کانکشن فرانسه برگزار می شود، یکی از راهکارهای ورود به بازارهای جهانی است و امیدواریم شاهد حضور جدی فعالان بین المللی در این رویداد باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :