آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195880
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:52
تعداد بازدید : 1392

با همکاری پژوهشگاه فضایی روی می‌دهد

حمل مرسوله با استفاده از پهپاد در دستور کار پست

مدیرعامل شرکت ملی پست از پروژه های پستی در حال انجام در پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد. این پروژه ها پس از تصویب اساسنامه جدید پست در دستور کار قرار گرفته است.

وزارت ارتباطات- حسین مهری، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست از پروژه های درحال انجام بهینه سازی بخش پست که با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران در حال انجام است، بازدید کرد.
بر اساس این گزارش به دنبال تصویب اساسنامه جدید پست و تحولات ساختاری بخش پست پنج پروژه مهم پستی با مشارکت پست در دستور کار پژوهشگاه قراردارد.
حمل مرسوله با استفاده از پهپادها که پایلوت آن در جزیره کیش در حال انجام است، دسته بندی مرسولات به صورت نوین، نقشه راه کاربرد فناوری IOT در پست (صندوق های هوشمند 24 *7)، استفاده از فناوری در سرویس های نوین در بستر اینترنت چیزها و بهبود روش ها و کنترل امنیت مرسولات (آشکارسازی محتوای ممنوعه) پنج پروژه پستی در حال انجام از سوی پژوهشگاه فضایی
 ایران است.
مهری گفت: طرح ملی GNAF با هدف یکسان سازی نشانی همه مکان های کشور در حال پیاد ه سازی است.
وی توسعه پست لجستیک را از دیگر پروژه های راهبردی پست نام برد و گفت: در حال  فراهم کردن زیرساخت های این سرویس نظیر انبار، نرم افزار هوشمند، زیرساخت های حمل و نقلی، بالابر و غیره هستیم.
مدیرعامل پست پروژه تجارت الکترونیکی را از دیگر پروژه های پستی برشمرد و افزود: با توجه به کاهش پست نامه ها در دنیا جهت گیری های پست های دنیا به سمت کالا و خدمات و توسعه تجارت الکترونیکی است که شرکت پست نیز این رویکرد را با جدیت دنبال می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :