آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195881
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:54
تعداد بازدید : 969

بد اقبالی تلویزیون های منحنی در بازار

ارزان قیمت های صفحه تخت محبوب ترند

اگر چه برندهای مطرح سازنده تلویزیون، در سال های اخیر تلاش بسیاری برای افزایش محبوبیت تلویزیون های منحنی، خمیده یا curved نزد خریداران کردند، اما این تلاش نتیجه ای مثبت در بر نداشت و تلویزیون های منحنی در کنج انزوای بازار خاک می خورند.به نظر می رسد طراحی این تلویزیون ها، آنطور که سازندگان فکر می کردند توجه کاربران ایرانی را جلب نکرده و همین موضوع سبب شده است این تلویزیون ها فروش چندانی در بازار ایران نداشته باشند.

مریم عسگری
نتیجه این عدم محبوبیت هم کاهش شدید حجم واردات تلویزیون منحنی در بازار ایران است. 
البته تولیدکننده و عرضه کنندگان این نوع تلویزیون ها، نمونه های منحنی را انقلابی در صنعت تلویزیون می دانند و معتقدند عرضه این تلویزیون ها تغییر بزرگی در طراحی تلویزیون بوده است. اما کارشناسان بر این باورند که این حرف ها بیشتر برای بازارگرمی بوده و حتی اگر منحنی ها تغییر بزرگ در صنعت تلویزیون به حساب آیند، به نظر می رسد این تغییر چندان دلچسب و مورد پذیرش مصرف کنندگان نبوده است.
فعالان بازار تلویزیون هم با تایید این موضوع می گویند: تلویزیون های خمیده بر خلاف تصور عرضه کنندگان، چندان اقبالی در باز ار نداشتند که البته طراحی خاص این تلویزیون ها به نوعی ریسک بود و این تلویزیون ها نتوانستند توجه ها را جلب کنند.
به همین دلیل این تلویزیون ها در بازار این روزهای لوازم صوتی و تصویری کمتر یافت می شوند و هر برند چند نمونه محدود در بازار  دارد.
کارشناسان اما دلیل عدم محبوبیت تلویزیون های منحنی را علاوه بر طراحی ظاهری عجیب، وجود برخی ایرادها می دانند. به گفته آنها، شرکت های عرضه کننده بنابر مصلحت خود خرید این نوع تلویزیون ها را توصیه می کنند، اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم آنها درباره این تلویزیون ها تمام حقیقت را به خریدار نمی گویند. در صورتی که تلویزیونی با سایز 55 اینچ خریداری کنند، متوجه اختلاف میان کیفیت تصویر با نمونه های صفحه تخت نمی شوند. قیمت گران تلویزیون های منحنی موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان است. به گفته آنها تمام مزایای استفاده از این نوع تلویزیون ها نمی تواند قیمت گران آنها را توجیه کند.
کارشناسان همچنین میگویند: تلویزیون های منحنی 
به دلیل طراحی ظاهری خاصی که دارند، قابلیت اتصال به دیوار را ندارند و در صورتی که به نحوی روی دیوار نصب شوند چندان جالب به نظر نمی رسند. همچنین این تلویزیون ها به دلیل طراحی خاصی که دارند بیشتر در معرض آسیب های محیطی و به ویژه برخورد افراد خانه به آنها قرار می گیرند.
همچنین کارشناسان می گویند در صورتی که کاربر در موقعیت مناسبی به تماشای تلویزیون ننشیند، تصاویر با زاویه دید و کنتراست نامناسبی برایش به نمایش در می آید. به بیان ساده تر هنگامی که از کنار به صفحه نمایش تلویزیون خمیده نگاه می کنید، مهم ترین مشخصه آن کشیده تر بودن تصویر در گوشه ها و کوچک تر بودن نسبی اندازه در میان تصویر است و تا زمانی که برای تماشای تلویزیون ر وبه روی آن باشید، مشکلی وجود ندارد؛ اما هنگامی که موقعیت شما نسبت به تلویزیون زاویه کمتری را تشکیل می دهد، اعوجاج را در تصویر مشاهده می کنید.
همه این دلایل موجب شده است این تلویزیون ها نه تنها در بازار ایران، بلکه در بازارهای جهانی هم آن قدر که مورد انتظار بود، مورد توجه قرار نگیرند. 
کارشناسان می گویند: در شرایط فعلی و حتی حدود یک سال قبل، مردم تمایلی به خرید تلویزیون های غیر تخت نداشتند و بیشتر تلویزیون های هوشمند صفحه تخت با سایز 47 تا 55 اینچ مورد توجه قرار گرفتند.
به گفته آنها در شرایط فعلی که قیمت تلویزیون ها افزایش یافته است، توجه ها به سمت نمونه هایی با قیمت یک تا دو میلیون جلب شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :