آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195882
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 10:56
تعداد بازدید : 1029

تدوین استانداردهای بومی ساماندهی نظارت تصویری

اتحادیه سراسری شرکت های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی پس از یک سال و نیم تلاش، استانداردهای ملی ساماندهی و نظارت تصویری مورد استفاده در کاربردهای امنیتی را تدوین کرد.


فناوران- اعضای هیات مدیره اتحادیه در نشست خبری به تشریح اهداف خود در مسیر تدوین استانداردهای نظارت تصویری
پرداختند.
مسعود شنتیایی، رییس اتحادیه شرکت های فنی و حفاظت الکترونیک در این خصوص گفت: امروزه نبود استانداردهای مدون درخصوص اجرای پروژه های مداربسته مشکلات فراوانی را برای کارفرمایان، مجریان و کاربران اینگونه تجهیزات به وجود آورده و به همین دلیل مبالغ هنگفتی به هدر رفته 
است. 
از این رو وجود مستندات مدونی جهت اجرای استاندارد این پروژه ها الزامی به نظر می رسد.
وی افزود: بررسی منابع علمی و فنی و انتخاب یک منبع بین المللی، انتخاب استاندارد IEC62676 به عنوان استاندارد مرجع و اخذ تاییدیه از اداره استاندارد برای تدوین استاندارد ملی4- 21122  از اقدامات اتحادیه در فرآیند توین استاندارد در زمینه دوربین های مداربسته بود.
شنتیایی با بیان اینکه گاهی یک پروژه دوربین مداربسته از زمان تعریف تا اجرا دو مدل مختلف می‎شود، گفت:  از آنجایی که تاکنون معیار و ملاکی برای انجام کار وجود نداشت، در موارد بسیاری مشتری به رغم هزینه بالا به آنچه لازم داشته، نرسیده است.
وی افزود: اتحادیه پس از بررسی استانداردهای روز دنیا پس از یک سال و نیم کار فنی آن را با شرایط مورد نیاز کشور تطبیق و استانداردهای بومی سیستم های دوربین مدار بسته را تعریف و مصوب کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :