آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195888
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 11:8
تعداد بازدید : 1287

راه اندازی سامانه مداخله در طلاق توافقی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی سامانه ثبت درخواست مداخله در طلاق توافقی به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: این سامانه در 11 استانی که بالاترین میزان طلاق را دارند، ایجاد خواهد شد.


فارس- حبیب الله مسعودی فرید در نشست تخصصی معرفی، بررسی و نهایی سازی سامانه ثبت درخواست مداخله در طلاق توافقی با بیان برگزاری جلسه بررسی آسیب های اجتماعی در حضور رهبر معظم انقلاب گفت: در آخرین جلسه بررسی آسیب های اجتماعی، خدمات بهزیستی در حوزه خانواده، پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برنامه تقسیم کار ملی در قالب 18 کارگروه در شورای اجتماعی کشور شکل یافته است، گفت: بهزیستی در 15 کارگروه به عنوان عضو فعال است که در دو کارگروه آن که مربوط به مباحث زنان سرپرست خانوار و آسیب های اجتماعی مربوط به کودکان است، متولی امر است.
وی با بیان اینکه متولی مقوله طلاق در کشور در حال حاضر شورای عالی انقلاب فرهنگی است، افزود: با توجه به فعالیت های پیشگیرانه و مداخله گری سازمان در این حوزه، موضوع واگذاری مسوولیت طلاق در کشور به بهزیستی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اجتماعی کشور در دست بررسی است.
مسعودی فرید با اظهار اینکه عوامل محیطی، ژنتیکی، اقتصادی و اجتماعی از جمله علل وقوع طلاق در کشور هستند، ادامه داد: پس از جدایی والدین از یکدیگر نیز نیازمند ارایه آموزش های مهارت های زندگی به والدین هستیم؛ چراکه در دوران پس از طلاق، فرزندان با پدر و مادر خود در ارتباط هستند و باید مداخلات بهنگام آموزشی، مشاوره ای و مددکاری در این حوزه داشت.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با بررسی وضعیت طلاق در ایران و سایر کشورها درمی یابیم که نبود مهارت گفت وگو دلیل اصلی طلاق در جوامع است، افزود: نظام های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باید طوری عمل کنند که مدت زمان در کنار خانواده بودن بیشتر شود.
وی با بیان راه اندازی سامانه ثبت درخواست مداخله در طلاق توافقی به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی گفت: این سامانه ابتدا در 11 استانی که بالاترین میزان نرخ طلاق در کشور را دارند، برقرار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :