آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195891
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 11:13
تعداد بازدید : 1479

بالن اینترنت در مرز مهران مستقر شد

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان ایلام گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه از بالن استراتسفر اینترنت در پایانه مرزی مهران با هدف ارایه خدمات ارتباطی به زائران اربعین استفاده می شود.

ایرنا- عباس بیرامی افزود: این بالن که در شعاع 300 متری از فضای جو پایانه مرزی مهران قرار می گیرد، اینترنت با کیفیت مناسب به اپراتورهای تلفن همراه را پوشش می دهد و زائران می توانند به راحتی و بدون مشکل از این امکان بهره مند شوند.
مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات ایلام ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام امکانات دستگاه های اجرایی زیر مجموعه خود را به کار گرفته تا زمینه دسترسی آسان زائران اربعین در مرز مهران به خدمات ارتباطی شامل اینترنت، ارتباط تلفنی همراه و ثابت، پست و پست بانک فراهم شود.
وی گفت: به همین منظور 22 سایت جدید BTS از سوی هر سه اپراتور تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل در این مرز نصب شده که تمام مسیرهای منتهی به شهر و پایانه مرزی مهران را زیر پوشش قرار داده است.
بیرامی گفت: اپراتورهای تلفن همراه افزون بر افزایش پوشش 3G با بیشترین ظرفیت در طول راه های دسترسی به شهر و پایانه مرزی مهران 40 سایت BTS با حداکثر قدرت نیز در استان ایلام راه اندازی کرده اند که این امکانات همه برای تامین ارتباط اینترنت و خدمات دهی به زائران اربعین انجام شده است.
وی افزود: شرکت مخابرات استان با ایجاد چتر وای فای در پایانه مرزی مهران زمینه های استفاده آسان و بسترهای لازم خدمات دهی اینترنتی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه را فراهم و تامین کرده است.
مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان ایلام گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت ایلام نیز به عنوان یکی از دستگاه های زیرمجموعه وزارت فناوری ارتباطات برای بستر سازی و گسترش ارتباطات در بخش های مختلف، پهنای باند اپراتورهای تلفن همراه را در استان و پایانه مرزی مهران چند برابر افزایش داد.
بیرامی افزود: طبق هماهنگی ها، خدمات اینترنتی شرکت رایتل در پایانه مرزی مهران تا حجم محدودی رایگان در اختیار زائران قرار می گیرد ضمن اینکه زائران می توانند با خرید بسته و شارژ از خدمات دیگر اپراتورهای تلفن همراه که به صورت وای فای و اینترنت 3G است، استفاده کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :