آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195906
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 11:32
تعداد بازدید : 955

جزییات بازگشایی نمادهای بانکی

معاون شرکت بورس تهران درباره بازگشایی نمادهای بانکی گفت: بانک ها باید اطلاعات مورد نیاز بانک مرکزی را آماده و ارایه کنند که با تکمیل اطلاعات، این نمادها بازگشایی خواهد شد.

سنا- علی صحرایی معتقد است نخستین مکانی که بهبود وضعیت اقتصادی در آن با عدد و رقم نمایان می شود، صورت های مالی دوره ای شرکت هاست که در بازار سرمایه تاثیرگذار است.
صحرایی بخشی از رشد بازار را متاثر از رشد قیمت جهانی فلزات دانست و ادامه داد: با توجه به رشد قیمت جهانی فلزات و همچنین تغییرات قابل توجه در قیمت نفت بازار سهام نیز از این نوسان ها متاثر شد.
به گفته وی عمده شرکت های حاضر در بازار سرمایه در صنایع وابسته به قیمت نفت و فلزات اساسی هستند و از تعییرات مثبت نرخ در بازارهای جهانی تاثیر می گیرند و با رشد قیمت سهام مواجه می شوند.
معاون شرکت بورس تهران پیش بینی کرد در صورتی که این روند در بازارهای جهانی ادامه داشته باشد، چشم انداز مثبتی در انتظار بازار سهام خواهد بود.
وی درباره جداسازی سامانه معاملاتی بورس و فرابورس نیز گفت: جداسازی سامانه بورس و فرابورس یکی از کارهای فنی بود که اجرایی شد و با اجرای آن از این به بعد اگر اختلالی در یک نماد بورسی یا فرابورسی رخ دهد، دیگر سایر بخش های بازار از دست نمی رود.
صحرایی معتقد است جداسازی سامانه معاملاتی دو بازار بهترین راه حلی بود که در شرایط فعلی شرکت فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات سامانه معاملاتی انجام داد.
این مقام مسوول درباره بازگشایی نمادهای بانکی هم گفت: بانک مرکزی به عنوان یک مقام ناظر پولی باید سیاست های خود را در حوزه بانکداری اعمال کند. بانک ها باید اطلاعات مورد نیاز این مقام ناظر را آماده و ارایه کنند که در حال حاضر برخی بانک های بزرگ این اطلاعات را اعلام کرده اند و با تکمیل اطلاعات مورد نیاز بانک مرکزی، این نمادها بازگشایی خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که ممکن است در زمان بازگشایی نمادهای بانکی، بازار با ریزش قیمت ها به خصوص در این گروه مواجه شود، گفت: در زمان بازگشایی نمادهای بانکی به طور قطع تمهیدی اندیشیده می شود که آسیبی به بازار وارد نشود.
صحرایی به کارهای مثبت دولت و برنامه ریزی برای پرداخت بدهی های دولت به بانک ها پرداخت و گفت: در این حوزه اقدامات خوبی در حال اجراست که پس از آن به احتمال زیاد نمادهای بانکی به بازار باز می گردند.
وی البته درباره زمان بازگشایی این نمادها گفت: هیچ تاریخ دقیقی را در این خصوص نمی توان اعلام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :