آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195909
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395 11:35
تعداد بازدید : 950

با انتخاب ترامپ

استفاده از ایمیل های رمزگذاری شده دو برابر شد

آنقدر که دونالد ترامپ در مورد حریم خصوصی نظرات منفی داشته است، با انتخاب وی به عنوان رییس جمهور آمریکا، نگرانی آمریکایی ها افزایش یافته است و بر همین اساس به دنبال سرویس های ایمیلی رمزنگاری شده برای انجام ارتباطات مجازی شان هستند.


Engadget- جالب اینکه این اخبار از طرف منابع بی طرف در سوییس منتشر شده اند و بنابراین احتمال جانب گیری سیاسی در آن رد می شود. در همین راستا نیز PortonMail بزرگ ترین سرویس ایمیل رمزنگاری شده در جهان افزایش 100 درصدی را در تعداد کاربران این سرویس در عرض دو روز گذشته اعلام کرده است.
به گفته ProtonMail، افزایش میل مردم به استفاده از این سرویس از نگرانی دموکرات ها از فعالیت های آژانس امنیت ملی تحت رهبری ترامپ منشا می گیرد. البته اینکه ترامپ چگونه از قابلیت های نظارت داخلی آژانس امنیت ملی بهره برداری خواهد کرد احتمالا هرگز مشخص نخواهد شد، اما به نظر می رسد عده ای ترجیح داده اند جانب احتیاط را بگیرند.
در مطلبی که ProtonMail به اشتراک گذاشته نوشته شده است: بسیاری از کاربران جدید ما در توییتر و همچنین در ایمیل هایی که برای ما ارسال کرده اند به نگرانی هایی عمومی اشاره کرده اند. با توجه به مطالبی که ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود علیه خبرنگاران، مخالفان سیاسی، مهاجران و مسلمانان عنوان کرده بود، این نگرانی وجود دارد که ترامپ از ابزار جدیدی که در اختیارش قرار خواهد گرفت برای شناسایی گروه های خاص بهره جوید. از آنجایی که اخیرا فعالیت های آژانس امنیت ملی کاملا دور از چشم مردم و با کمترین نظارت قانونی صورت می گیرد، همه این اقدامات می تواند در خفا انجام شود.
 تشکر ترامپ از توییتر و فیس بوک
دونالد ترامپ معتقد است که فیس بوک و توییتر به پیروزی او کمک کرده اند و نقش مهمی را در این اتخابات بازی کرده اند. با اینکه هیلاری کلینتون حمایت اکثر رسانه های خبری و تحلیلی را در اختیار داشت، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که فیس بوک ابزار اصلی پیروزی ترامپ در این انتخابات بود. مارک زوکربرگ، مدیرعامل فیس بوک، اما اعتقاد دیگری دارد و معتقد است که شرکت او به هیچ عنوان نقش اساسی در پیروزی ترامپ نداشته و به همین دلیل چند روز گذشته را صرف این موضوع کرده است تا این مساله را به عموم ثابت کند.
اما حالا در پی اظهار نظر اخیر ترامپ مبنی بر اینکه فیس بوک یکی از کلیدی ترین عوامل پیروزی بزرگ وی در این انتخابات بوده است به نظر می رسد که زوکربرگ راه سختی برای قانع کردن اذعان عمومی در پیش دارد. دونالد ترامپ در مصاحبه اخیر خود رسما اعلام کرد: این یک حقیقت است که من از طریق شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر و اینستگرام قدرت زیادی به دست آوردم.
او همچنین گفت: من فکر می کنم این شبکه ها همگی به من کمک کردند که پیروز انتخابات شوم، در حالی که رقیب من پول بسیار بیشتری از من خرج کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :