آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196014
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 10:52
تعداد بازدید : 1057

دبیر شورا اعلام کرد:

راه اندازی «مدیا سیتی» به شورای عالی فضای مجازی می رود

دبیر شورای عالی فضای مجازی از برنامه ریزی برای راه اندازی «مدیا سیتی» برای شتابدهی به استارتاپ های حوزه رسانه و شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح را به شورای عالی فضای مجازی می بریم.


مهر- ابوالحسن فیروزآبادی با بیان برنامه مرکز ملی فضای مجازی برای حمایت از استارتاپ های حوزه شبکه های اجتماعی گفت: درحال حاضر درصدد مطالعه و بررسی پتانسیل های موجود برای توسعه تکنولوژی پیام رسان ها با ایجاد یک محیطی حمایتی هستیم.
وی افزود: براین اساس موقعیت دو منطقه اقتصادی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری پردیس را مورد توجه قرار داده ایم.
فیروزآبادی با بیان بازدیدهایی که از پارک علم و فناوری پردیس و منطقه ویژه اقتصادی پیام صورت گرفته است، گفت: ما در مطالعاتی که داریم، بحث توسعه تکنولوژی های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور را مدنظر قرار دادیم و این توسعه باید از طریق ایجاد قطب فضای مجازی شکل گیرد.
وی افزود: این طرح توسط مرکز ملی فضای مجازی در مرحله مطالعه است. طی بازدیدی که از پارک علم و فناوری پردیس داشتیم، ظرفیت آنجا تکمیل شده و قرار است آن را توسعه داده و زمینی در کنار آن احداث کنند. رییس مرکز ملی فضای مجازی افزود: درباره غرب تهران نیز فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات جای مناسبی برای راه اندازی یک شهرک رسانه های اجتماعی خواهد بود.
فیروزآبادی با بیان اینکه جای یک «مدیا سیتی» یا یک شهرک رسانه های اجتماعی در کشور خالی است، گفت: باید فضا به گونه ای باشد که همه نوع رسانه اعم از اجتماعی و جمعی بتوانند در یک منطقه حضور داشته باشند و تبادل اطلاعات کنند. درنهایت شاهد شکل گیری نظام تبلیغاتی و زنجیره ارزش آنها خواهیم بود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه این شهرک می تواند شتاب دهنده ای برای استارتاپ ها و شرکت های نوپای حوزه شبکه های اجتماعی باشد، ادامه داد: این طرح با توجه به درجه اهمیت آن، نیازمند سیاستگذاری شورای عالی فضای مجازی خواهد بود و ما پس از طرح اولیه، آن را به شورای عالی فضای مجازی خواهیم برد.
وی با بیان اینکه این طرح در مرحله مطالعه است اما به طور قطع اجرایی خواهد شد، افزود: در کشور شهرک های فناوری زیادی وجود دارد اما به طور خاص در مورد فضای مجازی قطب خاصی وجود ندارد.
فیروزآبادی گفت: بعضا شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات هم وجود دارد ولی آنچه که در حوزه فضای مجازی باید در مورد رسانه ها و شبکه های اجتماعی به طور عام دیده شود وجود ندارد.
وی با بیان اینکه یکی از مناسب ترین گزینه ها برای راه اندازی مدیاسیتی، شهرک اقتصادی پیام است، افزود: این شهرک با توجه به موقعیت جغرافیایی آن مناسب است. زیرا قطب فضای مجازی باید در نزدیکی پایتخت بوده و فرودگاه داشته باشد تا رفت و آمدها تسهیل شود که فرودگاه پیام دارای هر دو مورد است.
رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره تفاوت «مدیا سیتی» با «سیلیکون ولی ایرانی» که از سوی معاونت علمی فناوری رییس جمهور مطرح شده، گفت: مدیا سیتی فراتر از این خواهد بود. در این شهرک علاوه بر نگاه تکنولوژی محور که از سوی معاونت علمی در سیلیکون ولی ایرانی دیده می شود، نگاه فضامحور هم خواهیم داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :