آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196015
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 10:53
تعداد بازدید : 1142

توافق جدید وزارت ارتباطات با تایلند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه برگزاری همایش جهانی تلکام ۲۰۱۶ در تایلند، برای امضای تفاهمنامه همکاری های ارتباطی و پست با مسوولان این کشور وارد مذاکره شد.


مهر- محمود واعظی در دومین روز از برگزاری همایش جهانی تلکام ۲۰۱۶ در تایلند ضمن دیدار با رییس صداوسیمای تایلند و دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات، در جمع وزرای شرکت کننده در این همایش به تشریح دستاوردهای ایران در حوزه ICT پرداخت.
وی در دیدار با تاریس پون سری، رییس سازمان صداوسیما و رییس کمیسیون ملی ارتباطات تایلند با بیان روابط دیرینه دو کشور و سفر اخیر رییس جمهوری کشورمان به تایلند پرداخت و اظهار امیدواری کرد که روابط دو کشور در همه زمینه های تجاری، بانکی، صنعتی، گردشگری و به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گسترش یابد. 
وزیر ارتباطات گفت که پیش نویس های پیشنهادی تفاهم نامه ها در خصوص همکاری های پستی و ارتباطات به زودی نهایی و به امضای دو طرف برسد.
رییس سازمان صداوسیما و رییس کمیسیون ملی ارتباطات تایلند نیز با بیان روابط خوب و تاریخی دو کشور گفت: آماده کار همه جانبه با ایران هستیم. ضمن اینکه تفاهم نامه های پیشنهادی ایران در دست بررسی است و به زودی نهایی می شود. علاوه بر آنها یک پیش نویس تفاهم نامه پیشنهادی نیز از طرف کمیسیون ملی ارتباطات تایلند تهیه شده است که برای بررسی طرف ایرانی ارسال می شود. 
پون سری ابراز امیدواری کرد: این اسناد  در سفر پیش روی نخست وزیر تایلند به تهران در سال میلادی آینده نهایی و امضا شود. 
در همین حال در حاشیه همایش تلکام ٢٠١٦، واعظی با زائو، دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات دیدار و در خصوص فعالیت ها و همکاری های ITU با کشورمان گفت وگو کرد.
در این دیدار دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات با توجه به نقش ایران در حوزه های مختلف به خصوص در زمینه بسط ارتباطات و همکاری های مخابراتی با کشورهای همسایه گفت: آماده همکاری هرچه بیشتر با ایران در همه زمینه ها به ویژه همکاری های دانشگاهی و آموزشی در حوزه IT با ایران هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :