آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196021
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 10:59
تعداد بازدید : 735

در صورت تحقق خواسته ترامپ

قیمت جهانی آیفون بالا می رود

در پی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا، وی خواستار انتقال کارخانه های اپل به خاک آمریکا بود که در صورت تحقق این خواسته قیمت آیفون با افزایش همراه خواهد شد.

فناوران- بر اساس گزارش ها در حال حاضر اپل از فاکسکان خواسته است تا تولید گوشی آیفون در خاک آمریکا را مورد بررسی قرار دهد. بر این اساس احتمال می رود که موضوع ساخت و تولید آیفون باعث افزایش قیمت این گوشی به صورت جهانی شود.
بنا به گزارش ها، اپل از دو کمپانی فاکسکان و پگاترون که گوشی آیفون را در کشور چین تولید می کنند، خواسته است تولید این گوشی ها در آمریکا را بررسی کنند.
ظاهرا موضوع انتقال کارخانه های تولید آیفون به کشور آمریکا، در نتیجه انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا مطرح شده است، چرا که دونالد ترامپ در مصاحبه ای اعلام کرده بود که قصد دارد اپل را وادار کند به جای تولید محصولاتش در کشورهای دیگر، آن ها را در آمریکا تولید کند.
با وجود اینکه فروش آیفون با افت مواجه شده است؛ اما اپل هنوز به عنوان باارزش ترین کمپانی جهان شناخته می شود و روش های تولید محصولاتش نیز روی این موضوع تأثیر بسزایی دارند. با این حال به نظر می رسد که ترامپ قصد دارد اپل را وادار به ایجاد تغییراتی در زمینه تولید محصولاتش کند.
بسیاری معتقدند با این حساب نه تنها مکان تولید محصولات این کمپانی دستخوش تغییر خواهد شد، بلکه ترامپ درباره رمزگذاری محصولات و در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران نیز اپل را به چالش خواهد کشید.
ترامپ جزو کسانی بود که سال گذشته اپل را به دلیل همکاری نکردن با FBI جهت دسترسی به آیفون فردی که به سن برناردینو حمله کرده بود، متهم کرد. حال که وی به عنوان رییس جمهور آمریکا انتخاب شده است، می تواند فشار بیشتری روی فعالیت کمپانی اپل اعمال کند.
تولید آیفون در آمریکا قطعا باعث افزایش هزینه ساخت آن خواهد شد. البته اپل در سال ۲۰۱۳ کامپیوتر دسکتاپ مک پرو را در آمریکا تولید کرده بود، بنابراین می تواند دیگر محصولاتش را نیز در خاک کشورش تولید کند؛ اما مشکل اصلی افزایش هزینه ها و درنتیجه قیمت نهایی محصولاتش خواهد بود.
بر این اساس انتظار می رود اگر اپل مطابق خواسته های ترامپ، کارخانه هایش را به خاک آمریکا منتقل کند، هزینه تولید هر گوشی اگر هم اکنون ۳۰۰ تا ۳۳۰ دلار تمام می شود تقریبا ۵۰ درصد افزایش خواهد داشت چرا که هزینه تولید و ساخت در کشور چین بسیار ارزان تر از آمریکاست و حتی هزینه ای که اپل در کشور چین بابت کارگر پرداخت می کند، بسیار کمتر از هزینه ای است که در آمریکا می پردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :