آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196023
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 11:3
تعداد بازدید : 975

با امضای تفاهم‌نامه میان وزارت‌خانه‌های ارتباطات و صنعت

مگفا، همکار سازمان IT در توسعه دولت الکترونیکی شد

با امضای تفاهم نامه میان ایدرو و سازمان فناوری اطلاعات همکاری های فناورانه میان این دو سازمان توسعه می یابد.

فناوران- بر اساس این تفاهم نامه، همکاری دوجانبه به منظور استفاده بهینه از توانمندی های حقوقی، فنی، تخصصی و اجرایی طرفین در مسیر استقرار دولت هوشمند و همراه و انجام طرح های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی و همچنین توسعه کسب و کارهای نوپا مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) توسعه می یابد.
براساس این گزارش تفاهم نامه همکاری های فناورانه میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان فناوری اطلاعات توسط نصراله جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و منصور معظمی، معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به امضا رسید.
در این تفاهم نامه، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طریق مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) در اجرای برنامه استقرار دولت هوشمند و همراه و انتقال تجربیات در ایجاد نهادهای توسعه ای در بخش صنعت و جلب مشارکت صنایع در توسعه کاربری فناوری اطلاعات همکاری می کند.
سازمان فناوری اطلاعات نیز با فراهم کردن زمینه توانمندسازی خوشه های صنعتی در به کارگیری فناوری اطلاعات، فعال کردن خوشه فناوری اطلاعات برای رشد بازارهای مرتبط و همکاری در ایجاد و تعامل موثر و کارآمد بین اعضای زیست بوم کارآفرینی مبتنی بر فاوا و صنایع را ایجاد می کند.
براساس این تفاهم نامه معاونت دولت الکترونیکی از سوی سازمان فناوری اطلاعات و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع، به عنوان بازوهای اجرایی این تفاهم نامه معرفی شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :