آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196026
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 11:11
تعداد بازدید : 1322

افتتاح 9 پروژه ICT در استان البرز

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان پتانسیل بالای شهر کرج و استان البرز برای سرمایه گذاری در بخش ICT گفت: این پتانسیل به گونه ای است که بزرگ ترین شرکت اینترنتی در پایتخت قصد دارد مرکز تماس خود را به شهر کرج منتقل کند.

وزارت ارتباطات- مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رتبه استان البرز طی سه سال اخیر از 14 به 7 ارتقا یافته است، گفت: در استان البرز از 17 شهر موجود 13 شهر به نسل چهارم و 16 شهر به نسل سوم تلفن همراه مجهز هستند که این نرخ در کشور تقریبا بی نظیر است.
وی با بیان شناسایی شرکت های کوچک و حمایت از آنها افزود: دومین اقدام پس از شناسایی و حمایت از شرکت های کوچک، همکاری با دانشگاه هاست تا با اجرای برنامه ها، توسعه ICT در کشور رخ دهد و شاهد افزایش کسب و کار و رونق اقتصادی در کشور باشیم. براری ادامه داد: استان البرز از چنان پتانسیلی در کشور برخوردار است که بزرگ ترین شرکت اینترنتی کشور قصد دارد مرکز تماس خود را از تهران به کرج منتقل کند.
در این سفر همچنین به دستور رییس جمهوری 9 پروژه ICT با سرمایه گذاری 340 میلیارد تومان در استان البرز افتتاح شد.
محمود واعظی در ارتباط تصویری با محل استقرار رییس جمهوری در استان البرز طی گزارشی از وضعیت ICT در این استان گفت: زیرساخت های استان البرز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه 9 شهرک صنعتی و 3500 واحد صنعتی فعال در این استان مشغول به فعالیت هستند. ضمن اینکه استان البرز به دلیل همجواری پشتیبانی چهار استان دیگر را بر عهده دارد و ضمنا این استان، استان معین تهران در مواقع بروز مشکلات و اتفاقات است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم پهنای باند استان البرز 8.8 برابر افزایش یافته است، گفت: در این مدت همچنین شبکه انتقال داده استان 2.5 برابر، تعداد مشترکان تلفن همراه 4 برابر و 188 کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است به طوری که این استان دیگر نیاز به کشیدن فیبرنوری میان شهرها ندارد. وی تمام روستاهای استان البرز را دارای اتصال به شبکه تلفن ثابت اعلام کرد و افزود:  طی سه سال گذشته 144 روستای این استان دارای اینترنت پرسرعت شده است که در مجموع رتبه ICT استان البرز از 14 به 7 ارتقا پیدا کند.
واعظی با بیان اینکه در نظر داریم تا پایان دولت همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت وصل شوند، گفت: ضمن اینکه در این مدت شبکه انتقال چهار برابر و پهنای باند استان البرز 5 برابر می شود، همه شهرهای این استان مجهز به تجهیزات نسل سوم و چهارم تلفن همراه شده و شهر کرج و شش شهر دیگر نیز به اینترنت پرسرعت همراه TD-LTE مجهز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :