آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196105
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:34
تعداد بازدید : 706

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:

تسهیل شرایط پذیرش صنایع کوچک در بورس کالا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره امضای تفاهم نامه مشترک با شرکت بورس کالای ایران و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: این تفاهم نامه با هدف حذف واسطه ها منعقد شده است.

فناوران- علی یزدانی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، شرکت بورس کالای ایران و همچنین صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه سطح تعامل سه مجموعه افزایش یابد و تحرکی جدید در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ایجاد شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درباره عدم آشنایی کافی بنگاه های کوچک و متوسط با سازوکارهای بازار سرمایه و تامین منابع مالی از طریق این بازاافزود: یکی از اهدافی که در این تفاهم نامه ذکر شده، تمرکز بیشتر بر آشنایی بنگاه های کوچک و متوسط با بازار سرمایه و شفاف سازی در این راستاست.
وی با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی بنگاه های کوچک و متوسط درخصوص تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه به ویژه بورس کالا به خروج این واحدها از وضعیت فعلی کمک زیادی خواهد کرد، اظهار داشت: حذف واسطه ها و حاکمیت عدالت اقتصادی در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی برای حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط از اهداف دیگر این تفاهم نامه است.
یزدانی با اعلام اینکه حضور این بنگاه ها در بازار بورس به فروش محصولات صنایع کوچک و متوسط بدون واسطه کمک خواهد کرد، گفت: ایجاد تحرک و رونق در این صنایع از مزایای دیگر بازار سرمایه است و تامین مواد اولیه از طریق بورس منجر به حذف واسطه ها و دلال ها شده و در کاهش قیمت تمام شده تولید نقش بسزایی خواهد داشت.
معاون وزیر صنعت درخصوص بهره گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران نیز گفت: واحدهای صنعتی برای دوام و پایداری در چرخه تولید لازم است در  این بازارها ورود پیدا کرده و خود را با سازوکار موردنیاز بازار سرمایه تطبیق دهند.
این تفاهم نامه با هدف تسهیل پذیرش، عرضه و معاملات محصولات تولیدی صنایع کوچک و متوسط کشور، استفاده از ابزارهای تامین مالی و مدیریت ریسک صنایع کوچک و متوسط کشور و بهره گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران به امضا رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :