آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196106
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:35
تعداد بازدید : 1246

انتقاد رییس کمیته ارتباطات مجلس از اپراتورها:

روش محاسبه بسته های اینترنتی برای مردم شفاف نیست

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس گفت: باید دستور العمل مشخص و یکپارچه ای برای اطلاع رسانی دقیق درباره نحوه محاسبه و پایان بسته های اینترنتی تدوین شود.

خانه ملت- رمضانعلی سبحانی فر درخصوص وضعیت خدمات اینترنت در کشور گفت: در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع گلایه مردم از اتمام زودهنگام بسته های اینترنتی مطرح شد و اعلام شد که به عنوان مثال مردم با تبلیغات اپراتورها بسته های ماهیانه خریداری می کنند، اما این بسته ها ظرف مدت 10 تا 15 روز به اتمام می رسد، لذا مردم خواستار شفاف سازی در خصوص چگونگی محاسبه بسته های اینترنتی هستند.
نماینده مردم سبزوار و جوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست بر شفاف سازی چگونگی محاسبه بسته های اینترنتی و جلوگیری از تبلیغات دو پهلو تاکید شد، افزود: وزیر ارتباطات اظهار کرد که این بسته به هر میزانی که خریداری شده باشد، به عنوان مثال 10 هزارتومان تنها برای یک ماه اعتبار دارد و پس از آن اگر مورد استفاده قرار نگیرد، مهلت استفاده از آن به پایان می رسد و پیش از پایان مهلت زمانی اگر حجم موردنظر اتمام یابد، مشترکان برای استفاده باید مجددا نسبت به شارژ آن اقدام کنند. 
سبحانی فر با بیان لزوم تبلیغات شفاف و جلوگیری از تبلیغات دوپهلوی اپراتورها ادامه داد: مردم باید از میزان محاسبه و نرخ بسته های اینترنتی و حجم آن اطلاع و آگاهی داشته باشند و وظیفه اپراتورها اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم است تا مردم براساس آگاهی کامل از حجم و هزینه ها بسته مدنظر خویش را انتخاب کنند.
وی از اطلاع رسانی نکردن برخی اپراتورها برای پایان حجم بسته های اینترنتی انتقاد کرد و یادآور شد: عدم اطلاع رسانی در این زمینه تخلف بوده و اپراتورها باید پیش از پایان بسته های اینترنتی به آنها اطلاع رسانی کرده و به نحوی نسبت به اصلاح روند اقدام کنند.
رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دستورالعمل مشخص و یکپارچه ای برای اطلاع رسانی دقیق درباره نحوه محاسبه و پایان بسته ها تدوین شود، گفت: مردم باید به نحوی از میزان حجم و پایان بسته های اینترنتی خود مطلع شوند تا پس از آن با میل خود از حجم آزاد استفاده کرده یا مجددا بسته های اینترنتی را خریداری کنند، اما بی اطلاعی مشترکان یک تخلف آشکار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :