آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196108
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:37
تعداد بازدید : 928

36 باند تکثیر و توزیع CD مستهجن منهدم شدند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از دو میلیون حلقه لوح فشرده غیرمجاز و انهدام 36 باند تکثیر و توزیع این اقلام در پایتخت خبر داد.

ایسنا- سردار حسین ساجدی نیا با بیان اقدامات پلیس های تخصصی پایتخت که در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و افزایش احساس امنیت صورت گرفته است، گفت: با برنامه ریزی های کارشناسایی شده طرح جمع آوری محصولات ضد فرهنگی و برخورد با عرضه کنندگان و فروشندگان اینگونه محصولات در دستور کار پلیس های تخصصی قرار گرفت و ماموران  پلیس پایتخت با اقدام اطلاعاتی، رصد اقدامات مجرمانه افراد سودجو و فرصت طلب را آغاز کردند.
وی ادامه داد: در همین راستا با تلاش ماموران از ابتدای امسال تاکنون این مدت 1496 نفر که اقدام به فعالیت گسترده در این زمینه می کردند، شناسایی و در عملیاتی پلیسی پی درپی بازداشت شدند.
رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه طرح سرکشی و بازدید نوبه ای از واحدهای صنفی خدمات رایانه ای، گیم نت ، مراکز عمده عرضه و فروش فیلم و بازی های رایانه ای و شرکت های توزیع و پخش سی دی و دی وی دی کماکان ادامه دارد، گفت: در 8 ماه نخست سال جاری ماموران پلیس پایتخت ضمن انهدام 36 باند تکثیر و توزیع انواع لوح فشرده غیرمجاز 2 میلیون و 59 هزار عدد لوح فشرده که تعداد کثیری از آن متضمن موضوعات غیراخلاقی بود را کشف و ضبط کردند.
به گفته ساجدی نیا، کشف حجم انبوهی از انواع لوح های فشرده غیرمجاز حاصل تلاش مشترک همه ماموران در پلیس های تخصصی است به طوری که ماموران پلیس راهور با سی دی فروشان در چهارراه ها یا افرادی که اقدام به فروش سی دی های غیرمجاز می کنند، برخورد و ماموران پلیس پیشگیری نیز در طرح امنیت محله محور سی دی های غیرمجاز را به صورت خرد جمع آوری می کنند.
وی ادامه داد: در تحقیقات و بازجویی های صورت گرفته از سرشاخه های اصلی پرونده، ماموران متوجه شدند که متهمان، سی دی و دی وی دی های غیرمجاز را به صورت غیر قانونی رایت و سپس آنها را به سطح بازار روانه می کردند و حتی در برخی از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی نیز به فروش می رساندند.
وی افزود: در بین متهمان دستگیر شده افرادی که اقدام به تکثیر فیلم های ایرانی، مستهجن و موزیک و ارسال این سی دی ها به سراسر کشور می کردند نیز شناسایی  شده اند که پس از اتمام تحقیقات مقدماتی همگی آنان به مقام قضایی معرفی شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :