آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196109
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:38
تعداد بازدید : 1241

وزیر ارتباطات ضمن پذیرش اختلال در ارتباطات اعلام کرد:

73 درصد تماس های اربعین از ایران به عراق بوده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان استقبال زائران از تخفیف های ارایه شده در تعرفه ارتباطی آنها گفت: ارایه تخفیف ها باعث شد تا تماس مردم از ایران به عراق بیشتر باشد به گونه ای که طی مدت زمان دو هفته ای، بیش از 73 درصد تماس ها صادره بوده که نشان دهنده استقبال مردم از تخفیف های ارایه شده است.

فناوران- اختلال در ارتباطات راهپیمایی اربعین در چند روز گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد و البته وزارت ارتباطات با اعلام رقم 35 میلیون دقیقه مکالمه زائران تلاش کرد از حجم انتقادات بکاهد. همچنین وزارت ارتباطات اعلام کرد بیشتر اختلالات مربوط به اپراتورهای عراقی است. با این حال وزیر ارتباطات روز گذشته نیز با ارایه آمار و ارقامی، ارتباطات در راهپیمای اربعین را موفق دانست و البته به صورت تلویحی وجود اختلال را پذیرفت.
محمود واعظی در جلسه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات ضمن تشکر از زحمات و تلاش های مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور اعم از بخش های دولتی و خصوصی در برقراری ارتباطات زائران اربعین گفت: از اربعین سال گذشته ستاد برگزاری اربعین در وزارت ارتباطات تشکیل و طی این مدت تلاش های زیادی صورت گرفت به نحوی که ظرفیت زیرساخت ارتباطی بین دو کشور بیش از 2 برابر افزایش یافت، همچنین نصب و راه اندازی بیش از 800 کیوسک تلفن ثابت رایگان و بیش از 100 سایت ثابت و سیار تلفن همراه و 200 کیوسک وای فای در مسیر پیاده روی زائران اربعین بخشی از فعالیت های صورت گرفته است. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تعرفه مکالمات زائران افزود: همچنین تعرفه ارتباطی را کاهش دادیم که از طرف ایران با 50 درصد تخفیف مد نظر قرار گرفت و اجرایی شد به نحوی که ارتباط از ایران به عراق دقیقه ای 550 تومان منظور شد.
واعظی در خصوص آخرین آمار مکالمات صورت گرفته گفت: همین تخفیف باعث شد تا تماس مردم از ایران به عراق بیشتر باشد به گونه ای که طی دو هفته تعداد 34.6 میلیون مکالمه با زمان 44 میلیون دقیقه برقرار شد که از این میزان 25.3 میلیون مکالمه با زمان 31 میلیون دقیقه ارتباط از ایران به عراق بوده است؛ یعنی بیش از 73 درصد تعداد تماس ها صادره بوده که نشان دهنده استقبال مردم از تخفیف ارایه شده است.
مسوول حوزه ICT کشور گفت: البته به علت تراکم زائران در مناطق خاص و عدم تکاپوی زیرساخت های ارتباطی کشور عراق احتمال وجود اختلال در شبکه وجود دارد، اما تمام تلاش همکاران ما کاهش این اختلالات و افزایش کیفیت ارتباطی بوده است که به همین جهت از همه این عزیزان تشکر می کنم. 
بنابه این گزارش، در ادامه بخش هایی از فعالیت های انجام شده توسط کارگروه های اجرایی، رگولاتوری و رسانه ای شبکه ملی اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در خصوص تدوین قوانین و مقررات مناسب به منظور توسعه هر چه سریع تر فاز دوم شبکه ملی اطلاعات اتخاذ شد.
براساس این گزارش جلسات پیگیری و کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات به صورت هفتگی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تمام بخش های فعال این شبکه اعم از اپراتورهای تلفن همراه، FCPها، ارایه دهندگان محتوا و... برگزار می شود و قرار است فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در ایام دهه مبارک فجر امسال بهره برداری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :