آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196110
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:41
تعداد بازدید : 688

سال آینده با افت تقاضای جهانی برای نوت‌بوک و تبلت اتفاق می‌افتد

کاهش تولید پنل های بزرگ تر از 7 اینچ

مراکز تحلیلی به این نتیجه رسیده اند که تولید نمایشگرهای 7 اینچی و بزرگ تر از آن در سال آینده میلادی با افت روبه رو خواهد شد.

رایورز- با اینکه در سال های اخیر، بازار نمایشگرهای بزرگ رونق خوبی یافته بود و سازندگان این نمایشگرها همواره با اقبال روبه رو بودند، اما به نظر می رسد اوضاع در حال دگرگونی است و این سازندگان باید به فکر چاره باشند، چراکه مراکز تحلیلی با بررسی مطالعات و آمارها به این نتیجه رسیده اند که تولید نمایشگرهای ۷ اینچی و بزرگ تر از این ابعاد در سال آینده میلادی با افت روبه رو خواهند شد.
به گفته کارشناسان، افزایش کاربری های تلفن های همراه هوشمند در دو سه سال اخیر و به ویژه محبوبیت فبلت ها باعث شده است نمایشگرهای بین ۵ تا 6/5 اینچی که مختص گوشی های هوشمند هستند، بیشترین مخاطب را در بازار به خود جلب کنند.
بر همین اساس است که نیاز به تبلت و لپ تاپ در میان کاربران کاهش یافته است و در نتیجه به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور، کم رغبتی کاربران نیز به نوبه خود باعث کاهش چشمگیر تولید نمایشگرهای بزرگ در سراسر جهان شود که
موضوعی است که از سوی تحلیلگران بازار به سازندگان اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، به تازگی مرکز تحلیل WitsView با مطالعه و بررسی شرایط موجود در بازار و کم و کیف تقاضاهای مشتریان، به تحلیل آینده بازار نمایشگرها پرداخته است و با توجه به همین نکات، به این نتیجه رسیده است که میزان عرضه نمایشگرهای ۷ اینچ و بزرگ تر، در سال آینده میلادی با کاهش جدی روبه رو خواهد شد.
انتشار این آمار و نتایج حاصل از آن در رسانه ها علاوه بر ایجاد نگرانی در سازندگان، روند تولید این شرکت ها را نیز دستخوش تغییر سیاست خواهد کرد.
این آمار همچنین حاکی از این واقعیت هستند که با وجود پیش بینی افزایش 3/8 درصدی در کل تولید پنل های نمایشگر، پنل های مربوط به دستگاه های ۷ اینچی و بزرگ تر از آن برای نخستین بار سقوطی به میزان 2/4 درصد در سال ۲۰۱۷ میلادی را تجربه خواهند 
کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :