آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196115
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:46
تعداد بازدید : 733

آمازون فیات صفر می فروشد

شرکت خرید و فروش سایبری آمازون طی آخرین قرارداد خود، اقدام به ارایه خدمات خرید سه مدل خودروی فیات به صورت آنلاین کرده است.

رویترز- کسب وکارهای آنلاین و واسطه گری اینترنتی یکی از زمینه های کاری ا ست که اواخر قرن بیستم و با رونق گرفتن زندگی مجازی، پدیدار شد. این شاخه از درآمدزایی با وجودی که ارتباط تنگاتنگی با تکنولوژی و پیشرفت های آن دارد، هنوز نتوانسته است در برخی زمینه ها دست از عقاید سنتی بردارد و به پیش ب رود. یکی از این زمینه ها، امکان خریدهای مستقیم در پایگاه های اینترنتی واسطه گری ا ست.
وب سایت آمازون که در نخستین روزهای فعالیت خود برای فروش کتاب های دست دوم بنا نهاده شده بود، با موفقیت توانسته راه خود را در تمامی عرصه های واسطه گری باز کند و اکنون در حوزه فروش خودروهای نو نیز وارد عمل شده است.
آمازون اعلام کرده است که طی قراردادی با فیات، امکان سفارش مستقیم سه مدل فیات 500، 500L و پاندا را در فهرست کالاهای خود برای مشتریانش فراهم کرده است. براین اساس، مشتریان می توانند با استفاده از قانون «وساطت فروش» مدل مورد نظر خود به همراه ویژگی های انتخابی را با 33 درصد تخفیف از فیات سفارش دهند. شرکت خودروسازی ایتالیایی نیز اعلام کرده است که سفارشات حداکثر تا دو ماه پس از ثبت، تحویل داده خواهد شد.
این در حالی ا ست که به غیر از خودروسازی تسلا که تولید کننده خودروهای برقی و نیمه رباتیک است، دیگر سازندگان اتومبیل علاقه چندانی نسبت به دریافت سفارش آنلاین نشان نمی دهند و واسطه ها نیز در مقابل هرگونه ایجاد رابطه مستقیم میان فروشنده و خریدار به شدت مقاومت می کنند.
به عقیده کارشناسان، این قرارداد تازه برای فیات به معنی پنجره به سوی فرار از زیان مالی سال گذشته و انفجار فروش مدل های تازه این شرکت است، اما درباره آمازون این سود به نفع تمام بازار آنلاین است. آمازون با این اقدام خود، پس از وب سایت تسلا که یک تولید کننده است، نخستن وب سایتی است که امکان خرید خودروی نو را در خود ایجاد کرده است و در عالم واسطه گری نیز نخستین واسطه سایبری است که امکان تماس مستقیم میان خریدار و مشتری را فراهم کرده است. در صورت موفقیت این قرارداد، به احتمال زیاد در آینده واسطه های فروش زیادی به این سبک کار روی خواهند آورد و تجارت آنلاین با تغییری تاریخی مواجه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :