آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196124
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 10:57
تعداد بازدید : 767

گام بلند توشیبا به سوی تولید حافظه های سه بعدی

توشیبا در برنامه ریزی ویژه ای قصد دارد چند کارخانه تولید ریزتراشه های کامپیوتری یا FAB را به صورت اختصاصی برای ساختن حافظه های فلش سه بعدی راه اندازی کند.


ایتنا- یکی از فناوری های جدید و مورد استقبال در دنیای امروز، فناوری حافظه های سه بعدی است که بازیگران زیادی را متوجه خود کرده است. 
هم اکنون شرکت های صاحب نام مختلفی برای در دست گرفتن بازار نسل بعدی حافظه ها در حال تلاش هستند که بی تردید یکی از نام های مشهور در میان آنها، شرکت مشهور توشیبا است.
مطابق اطلاعات منتشر شده، به تازگی این شرکت طرح جدیدی را معرفی و عملیاتی کرده است که براساس آن قرار است در منطقه می(Mie) کشور ژاپن، در همین زمینه خط تولید جدیدی برای این شرکت طراحی و پیاده سازی شود.
این خط تولید به صورت تخصصی روی یک زمینه جدید و پیشرو یعنی حافظه های فلش سه بعدی تمرکز خواهد داشت و به این ترتیب انتظار می رود که این کمپانی بتواند با افزایش تولیدات خود، مزیت رقابتی بالاتری را نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار به دست بیاورد و بیش از پیش در این صنعت، پیشقدم محسوب شود.
همچنین مسوولان این شرکت عنوان کرده اند که این خط تولید جدید، آخرین مرحله سرمایه گذاری آنها روی حافظه های یادشده نخواهد بود، بلکه این مسیر را با قوت ادامه خواهد داد؛ به عبارت دیگر این کمپانی قصد دارد با همکاری برخی بازیگران دیگر ازجمله شرکت وسترن دیجیتال، به فعالیت خود در این رده توسعه بخشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :