آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196127
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395 11:2
تعداد بازدید : 632

واکاوی دلایل پایین بودن سرمایه گذاری مشترک با خارجی ها

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه خارجی ها اعتقاد دارند ایران می تواند به قطب صادرات در منطقه تبدیل شود، مهم ترین مسایل در تجارت کشورهای خارجی با ایران را تشریح کرد.

ایسنا- مجتبی خسروتاج درباره مسایل مختلفی که تجارت خارجی ایران پس از لغو تحریم ها با آن مواجه است، گفت: به مرور زمان پس از لغو تحریم ها شاهد تحول جدی در روابط تجاری ایران با سایر کشورها هستیم و دیگر در مقوله واردات بازار ایران همانند سابق نیست که هر فرد یا کشوری تصور کند می تواند یک کالا را به صورت مرتب و منظم از ماشین آلات یا کالاهای سرمایه ای به ایران وارد کند.
وی افزود: علاوه براین در بخش کالاهای مصرفی نیز اوضاع به همین منوال است و در بخش تجارت خارجی آنچه را در دستور کار قرار داده ایم، این است که اگر کسی می خواهد در بازار ایران حضور داشته باشد باید مسایل مختلفی را مدنظر قرار دهد.
رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ابتدا اینکه فرد یا کشوری که می خواهد در بخش تجارت خارجی با ایران وارد همکاری شود باید در ارتباط با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه یا حمایت از راه اندازی واحد تحقیق و توسعه با شرکای ایرانی اقدام کند. خسروتاج افزود: مورد دیگری که باید به آن پرداخت این است که طرف خارجی امکاناتی را که در بخش صادرات دارد با شرکای ایرانی به منظور فعالیت مشترک مورد استفاده قرار دهد و در بازارهای جهانی به ویژه بازارهای منطقه حضور داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :