آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196739
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:6
تعداد بازدید : 1240

معاون وزیر ارتباطات:

انتخاب ترامپ تاثیری بر بازار ICT ایران ندارد

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تلاش های صورت گرفته برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی پیام به درگاه ورود سرمایه گذاران خارجی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: فاز نخست جذب سرمایه گذاران تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

ایرنا- امیرحسین دوایی گفت: با به اتمام رسیدن فاز نخست اقدام ها برای جذب سرمایه گذاران به منطقه ویژه اقتصادی پیام، این منطقه از یک ماه آینده کار جذب را آغاز خواهد کرد.
وی افزود: همزمان اقدام های دیگری نیز در دستور کار قرار گرفته است تا با فراهم شدن دیگر زیرساخت ها تا 9 ماه آینده این منطقه به صورت کامل آمادگی لازم را برای جذب تعداد زیادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایجاد یک کریدور ارتباطی در کشور به عنوان یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه پرداخت و گفت: کار ایجاد این کریدور به صورت جدی درحال پیگیری است و تلاش می شود منطقه ویژه پیام به عنوان بخشی از این زیرساخت آماده شود.
وی گفت: بحث ایجاد پارک فناوری در این منطقه به رغم آنکه هنوز قرارداد مطالعاتی آن بسته نشده و نیاز به کار بیشتر دارد، در دستور رسیدگی است.
دوایی گفت: تلاش می شود با انجام مطالعات دقیق تر، این پارک هرچه زودتر ایجاد شود و امید است از سال آینده فاز نخست پذیرش شرکت های نوآور در این پارک آغاز شود.
این مقام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تاثیر انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: احتمال آنکه در بخش سرمایه گذاری های سنگین این موضوع نوسانی ایجاد کند، وجود دارد اما به دلیل ارتباط نداشتن شرکت های کوچک ایرانی فعال در بخش ICT با آمریکا چندان دچار اختلال نخواهند شد. پیش تر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود، آنچه در انتخابات آمریکا انجام شد و مردم انتخاب کردند، مورد احترام ماست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :