آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196740
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:6
تعداد بازدید : 703

« مخابرات»، «صوت و تصویر» و «فناوران رایانه» باید یکی شوند

استقبال اتحادیه فناوران از ادغام اتحادیه های همگن IT

مدتی است بحث ادغام اتحادیه های صنفی همگن (اتحادیه هایی که در عرض یکدیگر فعالیت می کنند)، بسیار داغ است و کارشناسان زیادی به تشریح مزیت های آن ازجمله حذف تداخل صنفی و بورکراسی و همچنین کاهش هزینه های صنفی پرداخته‎اند، اما با این وجود به دلیل مقاومت برخی ذی نفعان در برابر مصوبه ادغام اتحادیه های همگن، هنوز در تهران اتحادیه های صنفی آنطورکه باید باهم ادغام نشده اند.

فخری زارع
براساس مصوبه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور، اتحادیه های صنفی که فعالیت های صنفی مشابه و همگن دارند و فاقد توانمندی مالی کافی برای ایفای وظایف قانونی هستند و همچنین حداقل نصاب مقرر برای تشکیل اتحادیه را ندارند، باید هرچه سریع تر نسبت به ادغام با هدف تقویت و چابک سازی اتحادیه های صنفی اقدام کنند. در این راستا، اتحادیه های مخابرات، صوت و تصویر و فناوران رایانه نیز در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله اتحادیه های همگنی هستند که باید به زودی باهم ادغام شوند. اما اینکه چه اتحادیه ای زیرمجموعه اتحادیه دیگر قرار گیرد، هنوز مشخص نیست.
 پیگیر ادغام اتحادیه ها
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در این خصوص با بیان اینکه  اگر ادغام اتحادیه های همگن انجام نشود، اقتدار اصناف و جایگاه آنها در تهران بسیار ضعیف می شود، گفت: اتحادیه صنف فناوران رایانه این موضوع را در اتاق اصناف پیگیری می کند تا به نتیجه برسد.
سیدمهدی میرمهدی کمیجانی همچنین اضافه کرد: اتحادیه بیش از یک سال است که روی این موضوع کار می کند و فضای لازم برای ادغام را در اتحادیه  ایجاد کرده است. 
وی درباره برخی مخالفت ها در این زمینه گفت: اتحادیه‎های دیگر IT فضای اتحادیه فناوران را ندارند و از طرفی متاسفانه برخی از دوستان ما در اتحادیه ها نگران اجرای طرح ادغام هستند، زیرا با اجرایی شدن این طرح، برخی از همکاران ما جایگاه و مسوولیت های خود را از دست می دهند؛ بنابراین هیات مدیره اتحادیه فناوران راضی هستند با انجام این ادغام کنار بروند تا دوستان دیگر به هیات مدیره بیایند.
وی با بیان اینکه امکان اینکه اتحادیه های دیگر جوابگوی صنف باشند، وجود ندارد، گفت: تنها اتحادیه فناوران می تواند در این راستا جوابگوی تمام صنف باشد و اتحادیه های دیگر را زیر چتر خود بگیرد.
میرمهدی از بین رفتن تداخل کار امور صنفی در اتحادیه ها را از مهم‎ترین مزیت طرح ادغام برشمرد و گفت: این طرح از سوءاستفاده برخی اصناف در عرضه کالا و خدمات به مردم در تهران جلوگیری خواهد کرد؛ ضمن آنکه هزینه های اصناف و دولت را در این بخش بسیار کاهش می دهد.
 مزیت ادغام اتحادیه‎های همگن
میرمهدی درخصوص مزیت ادغام اتحادیه های همگن نیز گفت: بدون شک تجمیع اتحادیه های همگن سبب نظارت بیشتری می شود و از تداخل امور صنفی در سطح شهر تهران که سال هاست شاهد آن هستیم جلوگیری خواهد شد. 
وی با بیان اینکه طرح ادغام اتحادیه های همگن در تهران باید با کار کارشناسی انجام شود، گفت: ادغام این اتحادیه ها با نقطه نظرات کارشناسی، چابک سازی اتحادیه ها را فراهم می کند، زیرا اکنون برخی از اتحادیه ها در تهران توان اداره خود را ندارند. 
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: با اجرای این طرح ارایه خدمات امور صنفی به مردم ارتقا می یابد و این نیز به نفع عموم مردم و همه اصناف در تهران است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :