آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196742
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:8
تعداد بازدید : 938

رونمایی از نخستین کارت بهداشت الکترونیکی

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: نخستین کارت بهداشت الکترونیکی 15 آذرماه در استان مرکزی به منظور حفظ سلامت شهروندان به صورت رسمی رونمایی می شود.

فارس- جواد نظری با بیان اینکه تمامی افرادی که در مرکز عرضه و توزیع مواد غذایی فعالیت دارند، ملزم به رعایت اصول و موازین و مقررات بهداشتی هستند گفت: در این زمینه تمامی این افراد باید دارای کارت معاینه پزشکی باشند.
وی با بیان اینکه تمامی متصدیان در بازرسی های بهداشتی ملزم به رعایت اصول و موازین و مقررات بهداشتی هستند، افزود: به طور کلی می توان در این زمینه به پارامترهای مختلف بهداشتی از جمله بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و غیره پرداخت که در صورت عدم رعایت هرکدام از این پارامترها به واحد مربوطه اخطار داده خواهد شد.
نظری گفت: به همین منظور در زمینه افزایش ضریب امنیت کارت بهداشت و از طرفی زمان پیش بینی‎شده به منظور صدور به زمان بازرسی و اجرای برنامه پنجم توسعه براساس تفاهم نامه وزارت بهداشت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری صدور کارت از طریق دفاتر پیشخوان دولت در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: صدور کارت بهداشت الکترونیکی برخلاف کارت های صادره قبلی که با فرمت کاغذی صادر می شد، امکان تقلب و تغییر در تاریخ کارت را از بین خواهد برد؛ بنابراین صدور کارت جدید در قالب و فرمت PVC از 15 آذر ماه به صورت رسمی در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.
نظری ادامه داد: استان مرکزی جزو استان های پیشرو و 10 استان اول کشور است که در این زمینه گام برداشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :