آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196743
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:9
تعداد بازدید : 1277

سهم IT در سبد هزینه خانوار ایرانی افزایش یافت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش سهم ICT در سبد هزینه خانوار ایرانی خبر داد.

فناوران - مرتضی براری بابیان اینکه اتفاقات مثبتی در حوزه ICT کشور روی داده و سبب گسترش استفاده از این فناوری در کشور شده است،گفت: هم اکنون شاهد هستیم که سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در سبد هزینه خانوار ایرانی افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه که بیش از ۸۰ درصد اقتصاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران مربوط به بخش شبکه و کمتر از ۲۰ درصد مربوط به فناوری اطلاعات و سرویس دهی است، اضافه کرد: این درحالی است که در سایر کشورهای دنیا به طور متوسط این تغییرات به صورت ۵۰ به ۵۰ است و حداقل ۵۰ درصد اقتصاد این بخش را خدمات فناوری اطلاعات به خود اختصاص می دهد.
معاون امور استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در نشست فعالان حوزه ICT در سنندج سخن می گفت، ادامه داد: کردستان دارای ۱۳ هزار دانش آموز و فارغ التصیل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و هرسال حدود ۲ هزار نفر در این استان در این حوزه فارغ التحصیل می شوند. براین اساس می توان گفت که استان کردستان دارای نخبه های زیادی در حوزه ICT است و این ظرفیت و نیروی انسانی در سایراستان ها کمتر دیده می شود.
وی با تاکید بر لزوم راه اندازی کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی جوانان نخبه ایرانی، خاطرنشان کرد: در این صورت و با حمایت سرمایه گذاران از کسب و کارهای نوپا، می توان شاهد رونق اقتصادی در این حوزه در استان ها باشیم.
براری بر لزوم افزایش تولید اپلیکیشن در کشور با کمک نخبگان این حوزه تاکید کرد و گفت: مردم نیازمند ایجاد فضای کسب و کار هستند و باید فرصت شغلی ایجاد کنیم. از این رو اقتصادی که به سمت تولید محتوا برود می تواند ارزش افزوده بالایی به همراه داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :