آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196750
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:14
تعداد بازدید : 657

وزیر اقتصاد و رییس کل بیمه مرکزی خواستار شدند

ضرورت به کارگیری فناوری های نو در صنعت بیمه

بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه در حالی روز 13 آذر همزمان با روز ملی بیمه در ایران، با حضور دست اندرکاران صنعت بیمه، وزیر اقتصاد، رییس کل بیمه مرکزی، نمایندگان مجلس در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد. محصور اصلی همایش «کارکردها و سازوکارهای بازار در صنعت بیمه» است و یکی از مهم ترین نیازهای یک بازار ساختارمند نظارت سیستماتیک و درست است.

فناوران- شاید از همین منظر است که هم علي طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی و هم عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی در سخنان خود در این همایش بر لزوم به کارگیری فناوری های نو در حوزه های مختلف صنعت بیمه از جمله حوزه نظارت تاکید کردند. 
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه دوران نظارت سنتی بر بازار بیمه به سر آمده است، بر برنامه های بیمه مرکزی برای استفاده از ابزارهای الکترونیکی در حوزه های مختلف صنعت بیمه تاکید کرد و علی طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی ضمن بیان ضرورت استفاده از ابزارهای الکترونیکی در صنعت بیمه گفت: «خوشبختانه بیمه مرکزی در تلاش است از طریق توسعه سامانه هایی مانند سامانه سنهاب ابزارهای الکترونیکی را در این صنعت به کار بگیرد». 
وزیر اقتصاد در این همایش با بیان اینکه رییس کل بیمه مرکزی از وضع عوارض مختلف در صنعت بیمه انتقاد کرد، گفت: وضع عوارض مختلف با این هدف صورت گرفت که خسارات را کاهش داده و به صنعت بیمه کمک شود؛ قرار بود نقاط حادثه خیز رفع و بر رفتار رانندگان نظارت شود تا با کاهش تلفات خسارات بیمه کاهش یابد.بر این اساس وزیر اقتصاد خواستار هزینه کرد این وجوه به دولت شد و افزود: در غیر این صورت باید در راستای لغو این عوارض اقدام شود. وی همچنین به فعالان صنعت بیمه مژده داد در لایحه جدید صنعت بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :