آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196762
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:29
تعداد بازدید : 899

راه اندازی ۲ خط جدید صدور کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام راه اندازی ۲ خط جدید صدور کارت ملی هوشمند گفت: اکنون به دلیل طولانی شدن زمان صدور کارت ملی هوشمند، به جز عذرخواهی از مردم چاره ای نداریم.

فارس- سیف الله ابوترابی گفت: هم اکنون 3 خط تولید و صدور کارت ملی هوشمند وجود دارد که قرار است به زودی 2 خط جدید نیز فعال شوند، همچنین برای سرعت بخشی حتی در شبانه روز و ایام تعطیل، امکان صدور این کارت ها فراهم می شود.
وی افزود: تا پایان آبان ماه حدود 23 میلیون و 959 هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند پیش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 18 میلیون و 793 هزار نفر برای تکمیل درخواست های خود مراجعه کرده اند.
ابوترابی گفت: 12 میلیون و 894 هزار کارت ملی هوشمند تاکنون صادر شده و بیش از 10 میلیون و 400 هزار کارت ملی هوشمند تحویل مردم داده شده است و تا پایان سال، 20 میلیون کارت هوشمند ملی صادر و تحویل داده می شود.
وی ادامه داد: سازمان ثبت احوال کشور در نظر دارد طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت های ملی فعلی کند و علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملی، کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیکی و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی، این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تاکنون کشورهای مختلفی اقدام به طراحی و پیاده سازی کارت ملی هوشمند کرده اند به طوری که تقریباً تمام کشورهای حوزه خلیج فارس و اکثر کشورهای آسیای شرقی پروژه کارت ملی هوشمند را شروع کرده اند. در آسیا کشورهایی مثل مالزی، سنگاپور و هنگ کنگ در این زمینه پیشرو بوده اند و هم اکنون کارت ملی هوشمند دارند که می توانند از این کارت برای ارایه خدمات مختلف استفاده کنند.
وی گفت: نخستین وظیفه کارت ملی هوشمند، شناسایی است. به همین دلیل ابتدا در زمان ثبت نام، اطلاعات صاحب کارت که اقلام هویتی مثل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد است، ثبت می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :