آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196764
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:32
تعداد بازدید : 1192

شش قرارداد اپراتورهای موبایل با MVNOها برگشت خورد

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا حال حاضر شش قرارداد با متقاضیان دریافت پروانه های MVNO برای رگولاتوری ارسال و تماما به دلیل وجود مشکلاتی در آنها به اپراتورهای موبایل ارجاع داده شده است.


تسنیم- اوایل مرداد ماه سال جاری معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از حذف محدودیت مهلت شش ماهه دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) برای عقد قرارداد عمده فروشی با اپراتورهای میزبان خبر داد و گفت: این اصلاحیه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده است.
وی گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای میزبان حداکثر تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند برای عقد حداقل یک قرارداد عمده فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام و همچنین حداکثر تا سوم آذرماه 95 فرصت دارند حداقل یک قرارداد دیگر را با سایر دارندگان موافقت اصولی پروانه MVNO منعقد کنند.
با توجه به اینکه اکنون فرصت های در نظر گرفته شده به اتمام رسیده و انتظار می رود رگولاتوری از پروانه های جدید اپراتورهای مجازی رونمایی کند، اما ظاهرا همچنان باید یکی دو ماهی صبر کرد.
صادق عباسی شاهکوه در تشریح شرایط حال حاضر و با توجه به پایان مهلت اپراتورهای موبایل برای ارایه قراردادهای تجاری شان با متقاضیان MVNO گفت: تمام اپراتورهای تلفن همراه تا تاریخ سوم آذر ماه (مهلت پایانی برای ارائه قرارداد دوم تجاری) متن قراردادهای خود را با دو متقاضی MVNO برای رگولاتوری ارسال کردند.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری افزود: متاسفانه تمامی قراردادهای ارسال شده با مشکل مواجه بود که مهلت یکی دو هفته ای برای اپراتورهای موبایل برای اصلاح موارد دارای ایراد در نظر گرفتیم.
وی گفت: در حال حاضر شش قرارداد برای ما ارسال شده که یک قرارداد هم پیش از اینها تبدیل به پروانه شده بود؛ بنابراین با احتساب حضور سه اپراتور موبایل در کشور، یکی از آنها سه قرارداد با متقاضیان پروانه اپراتور مجازی منعقد کرده است.
او با بیان اینکه هفته گذشته قراردادها را برای اصلاح به اپراتورها ارجاع دادیم، گفت: گمان می کنیم حداکثر تا دی ماه متقاضیان این پروانه ها تعیین تکلیف و بازیگران جدید MVNO وارد بازار شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :