آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196771
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:50
تعداد بازدید : 485

دستبند هوشمندی که به کاهش وزن کمک می کند

یک شرکت تجاری دستبند هوشمندی روانه بازار کرده که استفاده از آن موجب کاهش وزن می شود.

مهر- این محصول که Path Breath and Fat Band  نام دارد، با تجزیه و تحلیل مفصل متابولسیم انسان می تواند به کاهش وزن او کمک کند.عرضه این محصول به بحث و جدل در دنیای پزشکی درباره اثرات واقعی عرضه چنین تولیداتی نیز دامن زده و در حالی که برخی متخصصان آنها را تاثیرگذار می دانند، برخی دیگر نیز درباره کارآیی و اثرگذاری عملی محصولات مورد نظر تردیدهای جدی دارند.
 Path Breath and Fat Band که متشکل از یک دستبند هوشمند و ابزاری برای تحلیل و بررسی وضعیت تنفس انسان است، ۲۷۹ دلار قیمت دارد.
برای استفاده از این ابزار کاربر باید هنگام راه رفتن یا انجام یک فعالیت بدنی، به مدت ۵ دقیقه در ابزار تحلیل و بررسی تنفس بدمد. این ابزار با بررسی سطح اکسیژن و دی اکسیدکربن در نفس انسان، متابولسیم یا سوخت و ساز ۲۴ ساعته او را برآورد می کند. از این طریق مشخص می شود آیا فرد به اندازه کافی از طریق فعالیت بدنی چربی های بدن خود را می سوزاند یا خیر و در نهایت دستگاه می تواند میزان فعالیت بدنی مورد نیاز فرد برای رسیدن به وزن مطلوب را مشخص کند. سازندگان این دستگاه می گویند: آزمایش تنفس باید هر یک ماه یک بار انجام شود تا پیش بینی میزان فعالیت های مورد نیاز با دقت کافی انجام شود.
دستبند عرضه شده همراه با این مجموعه هم برای اندازه گیری ضربان قلب قابل استفاده است. همراه با این مجموعه یک برنامه تلفن همراه سازگار با آیفون و آندرویید هم عرضه می شود تا کاربران از اطلاعات یاد شده و همچنین جزییات مربوط به فعالیت بدنی روزانه خود مطلع شوند.کارشناسان معتقدند اگر چه دریافت اطلاعاتی از این دست می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند، اما راه حل اساسی مشکل اضافه وزن در افراد کاستن از حجم وعده های غذایی و فعالیت بدنی بیشتر است و تنها ترکیب این دو امر باعث کاهش عملی وزن خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :