آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196773
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:54
تعداد بازدید : 589

پیش بینی جذب 15 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی گفت: در پسابرجام جذب ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی تصویب شده است و پیش بینی می کنیم که تا انتهای سال نیز سهم سرمایه خارجی مصوب به ۱۵ میلیارد دلار برسد.


ایسنا- احمد جمالی درباره حجم سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام اظهار کرد: از پسابرجام تاکنون ۱۱.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب شده است. این حجم از سرمایه گذاری خارجی عمدتا از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلستان و همچنین از کشورهای آسیایی مانند چین و کشورهای عربی ازجمله امارات متحده عربی به  اقتصاد ایران جذب می شوند که از این میان بیشترین حجم سرمایه گذاری مصوب از کشور آلمان بوده است.جمالی درباره وضعیت توزیع سرمایه خارجی در شهرهای مختلف گفت: اکنون سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در حدود ۲۵ استان کشور ورود کرده اند و درواقع می توانم بگویم حسن جذب سرمایه خارجی در پسابرجام این بوده است که سرمایه خارجی از کشورهای مختلف، در حوزه های مختلف و استان های مختلف کشور جذب می شود.
جمالی افزود: در میان استان های کشور سرمایه گذاران خارجی بیشترین تمایل را برای سرمایه گذاری در استان های خراسان رضوی، تهران، البرز، آذربایجان شرقی نشان داده اند.
وی در پاسخ به این سوال که سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ناظر بر سرمایه گذاری خارجی در ایران چه برنامه ای برای حل مشکلات بوروکراتیک دارد، گفت: اکنون در ۳۱ استان مراکز خدمات سرمایه گذاری راه اندازی شده است و این مراکز خرید به سرمایه گذارانی که به استان ها مراجعه می کنند، خدمات لازم ارایه می دهند. تاکنون نیز عمدتا سرمایه گذاران خارجی که برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد ایران ورود کرده اند، در اکثر شهرهای کشور از طریق همین مراکز امور خود را پیش برده اند.
او همچنین درباره آینده اظهار کرد: اگر با همین روند بسیار مطلوبی که پیش می رویم، ادامه دهیم پیش بینی ما این است که تا پایان سال بیش از ۱۵ میلیارد دلار جذب سرمایه گذار خارجی به صورت مصوب داشته باشیم. اکنون نیز در جلسه هفته آینده هیات سرمایه گذار خارجی ۱۸ موضوع دیگر را هم در دست بررسی داریم تا روند امور مربوط به آن ها را پیش ببریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :