آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196777
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:57
تعداد بازدید : 646

نوکیا عرضه گوشی های آندروییدی را تایید کرد

شرکت نوکیا پس از چند سال همکاری ناموفق با مایکروسافت، از اوایل سال ۲۰۱۷ به بازار بازمی گردد.


فناوران- نوکیا که در طول سال های گذشته به دلیل اصرار روی ساخت گوشی های مبتنی بر سیمبیان نتوانست سهم خود را در بازار حفظ کند و پس از آن واگذاری به مایکروسافت، به شکل کامل از بازار موبایل دنیا رخت بربست، دوباره قصد دارد به بازار موبایل برگشته و سهم از دست رفته اش را مجددا احیا کند.
نوکیا اواخر بهار نیز اعلام کرده بود که قصد بازگشت به بازار تولید گوشی و تبلت دارد و حالا جزییات بیشتری را در این زمینه اعلام کرده است. بر این اساس نوکیا با شرکت فنلاندی دیگری به نام HMD Global برای تولید و توزیع گوشی های جدیدش به توافق رسیده است.
 نوکیا همچنین بخش جدیدی را در سایت خود برای معرفی گوشی هایش راه اندازی کرده، هرچند هنوز در آن اطلاعات چندانی درباره گوشی های جدید ساخت این شرکت در دسترس نیست.مایکروسافت بعد از خرید نوکیا از تجربیات این شرکت برای تولید گوشی هایی با عنوان لومیا استفاده کرد که چندان موفق نبود. نوکیا قبل از خریداری توسط مایکروسافت تعدادی گوشی و تبلت آندروییدی عرضه کرده بود.
کارشناسان درباره میزان موفقیت نوکیا در بازار پر از رقابت گوشی های هوشمند تردیدهای جدی دارند و مشخص نیست با وجود رقبای قدرتمندی مانند اپل، سامسونگ، اچ تی سی، موتورولا، هواووی و غیره نوکیا برای بازاریابی موفق محصولاتش از چه استراتژی پیروی خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :