آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196781
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 11:0
تعداد بازدید : 628

سهم بازار اچ تی سی باز هم کاهش می یابد

اچ تی سی درحال حاضر اوضاع خوبی ندارد و به نظر می رسد این موضوع سال ۲۰۱۷ نیز ادامه خواهد داشت.

فناوران- اچ تی سی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ توانست میزان ضرر و زیان خود را ثابت نگه دارد و و تلاش می کند درآمد و هزینه های خود را به حد مساوی برساند. این تلاش آنقدر سخت است که اچ تی سی در سه ماهه مذکور زیان ۶۰ میلیون دلاری را نوعی موفقیت برای خود می دانست.
اما پیش بینی می شود که سال ۲۰۱۷ برای اچ تی سی خوب نباشد؛ چراکه این شرکت درحال حاضر برای ساخت هدست واقعیت مجازی وایو که به نوعی تنها امید اچ تی سی به شمار می رود، به مشکل برخورده است. البته اچ تی سی تا پایان سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه وایو به فروش خواهد رساند.اما از طرفی، حتی اگر اچ تی سی با تمام توان هدست وایو را تولید کند، با توجه به محدود بودن جامعه هدف هدست های واقعیت مجازی بالارده، فروش این هدست از میزانی مشخص بالاتر نخواهد رفت. مشکل اصلی در این راه علاوه بر نبود بازی ها و محتوای مناسب، قیمت بسیار بالای این هدست است.
شرکت تایوانی انتظار دارد در سال ۲۰۱۷ در زمینه فروش گوشی های هوشمندش به ثبات برسد. از طرفی نکته جالب این است که با وجود تولید گوشی های پیکسل گوگل توسط اچ تی سی، کارشناسان معتقد هستند این موضوع تأثیر چندانی بر درآمد این شرکت نخواهد داشت. با توجه به اینکه اچ تی سی تنها به عنوان شرکت تولیدکننده با گوگل همکاری دارد و البته نبود برند شرکت تایوانی روی گوشی پیکسل، این محصول نه تنها سود مالی عاید اچ تی سی نمی کند؛ بلکه به بالا رفتن ارزش برند آن نیز کمکی نخواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :