آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196832
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 10:42
تعداد بازدید : 1052

260 استارتاپ به الکامپ بیست ودوم می آیند

بیش از ۵۰۰ استارت آپ از سراسر کشور برای حضور در بخش الکامپ استارز، الکامپ بیست و دوم ثبت نام کردند که از این تعداد 242 استارت آپ برای شرکت در نمایشگاه دعوت شدند.

روابط نصر کشور- باقر بحری، سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست ودوم با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال گسترده کسب و کارهای نوپا، سعی داریم به رغم محدودیت فضای نمایشگاهی تعداد کسب و کارهای نوپای مورد حمایت را به حدود ۲۶۰ استارت آپ افزایش دهیم. 
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و دوم افزود: در الکامپ استارز ۹۵ شاهد حضور استارت آپ هایی از استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، خراسان جنوبی، قزوین، فارس، هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، مازندران و مرکزی خواهیم بود. امیدواریم در فرصت باقی مانده از سایر استان ها نیز انتخاب هایی داشته باشیم تا همه کشور در این گرد همایی بزرگ ملی حضور داشته باشند.
بحری با تاکید بر اینکه امسال زیست بوم استارت آپ های کشور را در سالن 18 گردهم جمع خواهیم کرد، گفت: در الکامپ استارز ۹۵ تصمیم داریم همه بخش های زیست بوم استارت آپ کشور از جمله استارت آپ های نوپا، در حال توسعه، شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران را زیر یک سقف و در کنار یکدیگر در سالن ۱۸، گرد هم جمع کنیم. 
او درباره امکاناتی که برای سالن الکامپ استارز 95 پیش بینی شده است، گفت: در این سالن علاوه بر غرفه های فعالان زیست بوم استارت آپی، یک محل برای برگزاری ارائه استارت آپ ها، برگزاری مسابقه ها و همچنین محلی برای برگزاری جلسات احتمالی بین استارت آپ ها با شتاب دهنده ها، سرمایه گذاران یا همکاری های احتمالی به صورت کافی شاپ در نظر گرفته شده است که به صورت رایگان در اختیار استارت آپ ها قرار خواهد گرفت.
او با بیان اینکه تیم داوران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تمامی درخواست های ارسالی را مورد بررسی قرار داده است، معیارهای ارزیابی داوران را برشمرد و افزود: استارت آپ های مورد تایید باید دارای وب سایت یا اپ بوده و همینطور آماده خدمت دهی به مشتری نهایی باشند و با توجه به دسته بندی های مختلف فعالیت استارت آپ ها، تمام دسته ها باید دارای نماینده باشد.    
بحری افزود: استارت آپ ها در دو دسته کلی «نوپاها» و «در حال توسعه» تقسیم شده اند که حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای به دسته نوپاها تعلق خواهد گرفت و استارت آپ های در حال توسعه باید غرفه خریداری کنند. برای هر استارت آپ نوپا یک استند با پهنای ۱.۵ متر در نظر گرفته شده است.
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و دوم افزود: استارت آپ هایی که به نمایشگاه الکامپ امسال دعوت شدند تا سه شنبه 16 آذر ماه فرصت دارند تا نسبت به پرداخت وجه غرفه (۱۰۰ هزار تومان) و شرکت در مسابقه حضور در نمایشگاه سبیت آلمان (۵۰ هزار تومان) اقدام کنند. بدیهی است در غیر این صورت از فهرست الکامپ استارز ۹۵ خارج شده و غرفه آن ها به استارت آپ های منتظر در صف تعلق خواهد گرفت.
این عضو شورای مرکزی در نهایت با ابراز تاسف از محدودیت فضای موجود گفت: آن دسته از استارت آپ هایی که اعتراض دارند یا از ثبت نام باز مانده اند، می توانند حداکثر تا پایان روز ۱۵ آذر ماه اعتراض خود را از طریق ایمیل bahri@tehrannsr.org اعلام کنند.
استارت آپ های دعوت شده مدارک خود را از طریق نشانی elecomp@irannsr.org به دبیرخانه الکامپ ارسال کنند، مدارک مورد نیاز به این شرح است: 
ارسال مشخصات کامل یک تا دو نفر برای حضور در غرفه.
واریز مبلغ شرکت در نمایشگاه.
ارسال لوگوی استارت آپ در قالب وکتور.
ارسال نام استارت آپ جهت درج روی تابلو.
ارسال یک توضیح کوتاه از فعالیتهای استارت آپ حداکثر در ۲۲۰ حرف یا ۴۰ کلمه.
درصورت وجود، ارسال آدرس سایت یا اپ، شناسه اینستاگرام و شناسه کانال تلگرام.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :