آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196833
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 10:44
تعداد بازدید : 825

درخواست بخش خصوصی در نشست امروز با وزیر ارتباطات:

جایگاه بخش خصوصی را در پروژه های ICT شفاف کنید

همايش فعالان بخش خصوصي حوزه فاوا امروز و با حضور وزیر ارتباطات در سالن شهید قندی برگزار می شود.


فناوران- این نشست قرار است امروز از ساعت 15 برگزار شود و با توجه به اینکه در ایام تصویب بودجه قرار داریم، به نظر می رسد بخشی از گفت وگوها در این مورد باشد. از سوی دیگر حدود 7 ماه به پایان کار دولت یازدهم باقی مانده است و باید دید آخرین گفت وگوهای دولت یازدهم با بخش خصوصی چه نتیجه ای دربر خواهد داشت.
رییس سندیکای مخابرات روز گذشته و در گفت وگو با فارس با بیان چهارمین نشست هم اندیشی توسعه ICT کشور گفت: در این نشست ها معمولا مدیران گزارش کار ارایه می کنند اما این بار خواسته ایم به جای ارایه گزارش، جایگاه بخش خصوصی در برنامه های اجرایی وزارت ارتباطات را بیان کنند.
فرامرز رستگار افزود: در 3 نشست قبلی بخش خصوصی مهمان وزارت ارتباطات بود و این بار بخش خصوصی میزبانی را بر عهده گرفته است.
وی با بیان اینکه در این نشست سندیکاها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط با بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور دارند، گفت: نظام صنفی رایانه ای کشور، فدراسیون ارتباطات و فناوری اطلاعات متشکل از چندین تشکل، مجمع تشکل های دانش بنیان، سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات فناوری اطلاعات، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار و سندیکای صنعت مخابرات از حاضران در این نشست هستند.
رستگار ادامه داد: همچنین مهمانانی از سایر اتحادیه ها و انجمن های مرتبط ازجمله اتحادیه شناسایی و مکان یابی رادیویی، اتحادیه لوح فشرده، اتحادیه ویدیو رسانه و انجمن ناشران دیجیتال، انجمن تولیدکنندگان نرم افزار تلفن همراه و انجمن تولیدکنندگان اتوماسیون صنعتی در این نشست حضور دارند.
رییس سندیکای صنعت مخابرات گفت: هدف از این نشست همکاری بخش خصوصی و دولتی برای توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور است.
وی با بیان سخنرانی 5 مدیر از وزارت ارتباطات در این نشست گفت: تفاوت اصلی این نشست با نشست های مشابه در این است که مقرر شده ارایه دهندگان در صحبت های خود بر ارتباط پروژه های در دست اجرا با بخش خصوصی تمرکز کنند.
وی توضیح داد: در گذشته مدیران هر یک گزارشی از آنچه انجام داده اند و برنامه ای که در دست اجرا دارند، ارایه می کردند اما اکنون قرار است سخنرانان به برنامه های در دست اجرا اکتفا نکنند و به طور شفاف توضیح دهند که چگونه بخش خصوصی می تواند در تحقق برنامه های در دست اجرا کمک کند.
رستگار گفت: بخش خصوصی نیز نقشه راه، وضعیت فعلی و مشخص شدن ارتباط بین بازار مصرف و بازار تأمین را ارایه خواهد کرد.
رستگار گفت: در این نشست همچنین اهمیت ویژه ای به شرکت مخابرات ایران داده شده زیرا نقش این شرکت در ایجاد اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار مهم است و بازار کار خوبی می تواند ایجاد 
کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :